تبریزبیدار
جمعه ۸ آذر ۱۳۹۸ ۱۵:۰۶:۰۱ شناسه خبر : ۱۰۷۷۲۷۴

سرویس سیاسی تبریزبیدار؛

تفاوت در نگاه استراتژیک دیپلمات سعودی و معاون ارتش ج.ا.ا / ظریف هم می گفت عربستان دوست ماست!!!

به فاصله چند ساعت از اظهارات کینه توزانه مقام سعودی، معاون عملیات ارتش جمهوری اسلامی ایران در جمع معدود خبرنگار گزینشی و سلیقه ای در تبریز بیان داشت: کشورهای همسایه خلیج فارس را به چشم دشمن نمی‌بینیم.

سرویس سیاسی تبریز بیدار / صابر عیسی پور

صبح دیروز(پنجشنبه) اسامه نقلی، دیپلمات سعودی در واکنش به حمله افراد نقابدار به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در نجف اشرف طی اظهارات کینه ورزانه و برخاسته از دشمنی گفت: ایران باید منتظر بیش از این باشد.

این اظهارات صراحتا ناشی از دشمن خواندن جمهوری اسلامی ایران در نگاه سعودی ها بود.

اما دیروز به فاصله چند ساعت از این اظهارات مقام سعودی، امیر دریادار موسوی معاون عملیات ارتش جمهوری اسلامی ایران در جمع معدود خبرنگار گزینشی و سلیقه ای در تبریز 360 درجه متفاوت تر سخن گفته و بیان داشت: کشورهای همسایه خلیج فارس را به چشم دشمن نمی‌بینیم.

تفاوت در نگاه استراتژیکی معاون عملیات ارتش جمهوری اسلامی با دیپلمات سعودی از منظر یک خبرنگار حوزه سیاسی قابل تامل بود.

آیا جنایات سعودی ها در حج سال 66 علیه زائران ایرانی، کشتار دسته جمعی حجاج بیت الله الحرام در عید قربان سال 94 در منا، تهدید های علنی علیه جمهوری اسلامی ایران، جنایات در یمن و سوریه، هدایت گروه های افراطی در خوزستان و برخی نقط کشور و... از منظر آن مقام ارشد نظامی دشمنی نیست؟

ناگفته نماند که چند سال قبل محمدجواد ظریف در جمع خبرنگاران از عربستان سعودی بعنوان کشور دوست یاد کرده بود!!

امروز در حاشیه نماز جمعه تبریز که امیر موسوی حضور داشت، خبرنگار ما سعی داشت این تناقض را از وی سوال کند که با امتناع مقامات دفتر  نمایندگی نیروی دریایی ارتش در تبریز روبرو شد!!