تبریزبیدار
شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ ۱۱:۱۲:۴۶ شناسه خبر : ۱۰۷۷۲۷۷

رئیس ستاد انتخابات شهرستان تبریز مطرح کرد؛

با تخلف برخورد می شود حتی اگر از داماد رئیس جمهور سر بزند

فرماندار و رئیس ستاد انتخابات شهرستان تبریز گفت: در صورت تخلف هر یک از کاندیداها با آنها برخورد قانونی خواهد شد و تفاوتی وجود ندارد حتی اگر داماد رئیس جمهور باشد.

به گزارش تبریز بیدار ، بهروز مهدوی فرماندار شهرستان تبریز صبح امروز شنبه در جمع خبرنگاران در خصوص جزییات برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس زمان بندی که در سراسر کشور اعلام شده است، از فردا ثبت نام کاندیدا ها آغاز می‌شود و دوم اسفند ماه نیز روز برگزاری انتخابات است و به مدت یک هفته از کاندیداها ثبت نام به عمل می آید.

وی در رابطه با استعلام صلاحیت کاندیداها نیز اظهار داشت: استعلام های لازم از مراجع ۴ گانه انجام می شود 

رئیس ستاد انتخابات شهرستان تبریز  با بیان اینکه داوطلبان می توانند از ۱۵ بهمن به مدت ۱۰ روز شکایات خود را اعلام کنند، افزود: کاندیداها به مدت ۷ روز (۲۴ تا ۳۰ بهمن) می توانند بر اساس قانون و چارچوب ها تبلیغات کنند و اول اسفند ماه ممنوعیت تبلیغات دارند و دوم اسفند ماه روز رای گیری است.

وی در خصوص مدارک لازم جهت ثبت نام نیز تشریح کرد: اصل کارت ملی و اصل شناسنامه و ۳ قطعه عکس برای ثبت نام داوطلبان، آخرین مدرک تحصیلی، معافیت یا پایان خدمت را همراه داشته باشند و ظاهر و عکس افراد در تبلیغات باید بدون روتوش بوده و عکس باید متعلق به سال جاری باشد.

خبری از انتخابات الکترونیک در تبریز نیست

رئیس ستاد انتخابات شهرستان تبریز  در خصوص برگزاری انتخابات بصورت الکترذونیکی نیز اظهار داشت:  در انتخابات پیش رو، هم بحث رای گیری الکترونیکی وجود دارد و هم رای گیری کاغذی و  ۷۳۰ صندوق رای گیری در اسکو و آذرشهر و تبریز استقرار می شود اما انتخابات امسال تمام الکترونیکی نیست و در هر استان یک شهرستان به عنوان پایلوت تمام الکترونیکی خواهد بود که تبریز جز این شهرستان‌ها نیست.

قانون شفافی برای تبلیغات زودهنگام وجود ندارد

وی در پاسخ به سوالی در مورد تبلیغات زودهنگام گفت: در بحث تبلیغات زود هنگام قانون خاموش می باشد قانون شفافی وجود ندارد و دلیل عدم وجود قانون به دلیل عدم اطمینان از شرکت افراد در انتخابات است اما فردی که ثبت نام رسمی می کند رفتار های او از طریق هیأت های نظارت بررسی می شود و بر تأیید آنها تاثیر می گذارد.

با تخلف برخورد می شود حتی اگر از داماد رئیس جمهور سر بزند

فرماندار شهرستان تبریز در پاسخ به سوال در مورد حضور داماد رئیس جمهور در انتخابات و شائبه های تبلیغات زودهنگام گفت: در صورت تخلف هر یک از کاندیداها با آنها برخورد قانونی خواهد شد و تفاوتی وجود ندارد حتی اگر داماد رئیس جمهور باشد. سلایق سیاسی و جناحی به هیچ عنوان در برخورد با تخلفات انتخاباتی تاثیرگذار نخواهد بود.

هیچ مدیری در تبریز استعفا نداده

رئیس ستاد انتخابات شهرستان تبریز در مورد استعفای مدیران برای حضور در انتخابات اظهار داشت:  در شهر تبریز هیچ مدیر دولتی استعفا نداده است

مهدوی در خصوص میزان مشارکت مردم در انتخابات مجلس نیز عنوان داشت: میزان مشارکت در انتخابات مجلس محلی می باشد و بر اساس شناخت محلی و قومی و قبیله ای تاثیر گذار است و مشارکت بیشتر می باشد. 

تقلب هرگز، اشتباه سهوی ممکن

وی در مورد شائبه تقلب نیز گفت: امکان تقلب به هیچ وجه وجود ندارد ولی اشتباه سهوی امکان دارد اتفاق بیافتد. بیش از ۱۰۰ نفر کاندیدای احتمالی وجود دارد.