تبریزبیدار
شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۵۳:۵۸ شناسه خبر : ۱۰۷۷۲۷۹

فرمانده نیروی انتظامی استان خبر داد؛

دستگیری 70 نفر از عوامل اصلی اغتشاشات اخیر تبریز

فرمانده انتظامی استان از دستگیری 48 نفر از عوامل اصلی اغتشاشات و 22 نفر از تخریب گران اموال دولتی و اماکن عمومی در تبریز خبر داد.

به گزارش تبریزبیدار سردار حسین عبدی  در این خصوص اظهار داشت: در پی وقوع اعتراضاتی در شهر تبریز مبنی بر افزایش قیمت بنزین و اجرای طرح سهمیه بندی سوخت ، عده ای از مخلان نظم و امنیت عمومی و اغتشاشگران که فرصت را مناسب جولان می دیدند اقداماتی مخربانه مانند تخریب اموال عمومی، آتش زدن بانک ها و برخی مراکز و غارت اموال مردم انجام دادند.

وی اضافه کرد: متاسفانه در چند منطقه از شهر تبریز تخریب چند بانک ،به آتش کشیدن 2 جایگاه سوخت، خسارت به چند فروشگاه خرید که اموال آنها نیز به سرقت رفته بود از اقدامات اغتشاشگران بوده که بررسی موضوع و شناسایی آنها در دستور کار پلیس قرار گرفت.

این مقام ارشد انتظامی در ادامه عنوان کرد: پس از انجام یک سری اقدامات پلیسی 48 نفر از عوامل اصلی و لیدرها  و 22 نفر از تخریب گران اماکن دولتی و عمومی دستگیر و تحویل مراجع قضائی شدند.

سردار عبدی در پایان افزود: نیروی انتظامی با هرگونه آشوب و اغتشاش برخورد قاطع و قانونی می کند و افرادی که امنیت شهروندان را خدشه دار و اموال عمومی را تخریب و غارت کنند، تحت تعقیب  پلیس قرار خواهند گرفت.