تبریزبیدار
شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ ۱۵:۳۱:۵۳ شناسه خبر : ۱۰۷۷۲۸۲

مسئول بسیج رسانه استان در گفتگو با تبریزبیدار تشریح کرد؛

استارت سومین جشنواره ابوذر در ۶ محور / پذیرش آثار تا ۲۵ آذر

نظامی خواه در گفتگو با تبریزبیدار به تشریح سومین جشنواره رسانه ای ابوذر و محورهای شش گانه آن پرداخت.

رامین نظامی خواه در گفتگو با تبریز بیدار ، با اشاره به فراخوان سومین جشنواره رسانه ای ابوذر آذربایجان شرقی گفت: امسال این جشنواره در سومین سال پیاپی برگزاری وارد مرحله پذیرش آثار شد.

وی افزود: جشنواره رسانه ای ابوذر به همت سازمان بسیج رسانه در دو مرحله استانی و ملی برگزار می شود و امسال با تغییراتی در محورهای موضوعی و قالب‌های پذیرش آثار آغاز به کار کرده است.

مسئول بسیج رسانه آذربایجان‌شرقی با اشاره به تغییرات در زیرعنوان های گنجانده شده ذیل محورهای موضوعی جشنواره، گفت: «انقلاب اسلامی(دستاوردهای انقلاب، بصیرت و دشمن شناسی، ریزش ها و رویش ها، مردم سالاری دینی و انتخاب اصلح)، «اقتصاد مقاومتی(رفع موانع تولید و معرفی واحدهای تولیدی موفق)، «جامعه» (مدیریت بحران، حقوق شهروندی، آسیب های اجتماعی و امید به آینده)، «بسیج مستضعفین» (دفاع مقدس و جبهه مقاومت، ۴۰ سالگی بسیج و عرصه های اقدام )، «فرهنگ، هنر و رسانه» (ادبیات، فرهنگ بومی و محلی و مسائل صنفی خبرنگاران) و «ورزش » (فرهنگ هواداری و اخلاق ورزشی) محورهای جشنواره سوم ابوذر در آذربایجان شرقی هستند.

Image title

وی خاطر نشان کرد: بخش های ویژه جشنواره ابوذر امسال نیز به «مطالبه گری» (عدالت اجتماعی، چالش های زیست محیطی، خصوصی سازی و مسائل کارگری، جنبش دانشجویی و فساد ستیزی) و نیز «آذربایجان پیش رو در گام دوم انقلاب» اختصاص داده شده است.

نظامی خواه بیان داشت: محدودیت ۶ اثر برای هر شرکت کننده جشنواره و بازه زمانی حدود سه هفته ای تا ۲۵ آذرماه هم توسط دبیرخانه در نظر گرفته شده است.

وی یادآور شد: علاقه مندان می توانند آثار خود که از ابتدای سال ۹۸ در مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری منتشر شده است را به دبیرخانه جشنواره واقع در تبریز، میدان شهدا، روبروی استانداری، خانه تاریخی مجتهدی ها ارسال کنند.