تبریزبیدار
دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ ۱۰:۰۶:۰۶ شناسه خبر : ۱۰۷۷۲۹۲

تبریزبیدار بررسی می کند؛

آیا آخوندی در دادگاه پاسخگوی خون زائران تبریزی می شود؟

پس از استعفای آخوندی و کناره گیری وی از دولت دوم روحانی بود که در فضای شبکه های اجتماعی خواستار محاکمه وی شدند. حالا بعد از مدت ها با ارائه گزارشی از سوی مجلس آخوندی در صدر مقصران حادثه قطار تبریز مشهد شناخته شده است.

به گزارش تبریز بیدار ، اخیرا بازهم اخباری درباره «سید عباس آخوندی» وزیر سابق راه و شهرسازی دولت های روحانی و خانواده اش که مدیریت جنجالی در این وزارتخانه داشت و عاقبت با استعفای اجباری از قطار دولت پیاده شد به گوش می رسد.

خبرگزاری ها اعلام کرده اند «مهدی آخوندی» به همراه «شهرام اجتهادی» فرزند و مشاور آخوندی به اتهام کارچاق‌کنی و تخلفات مالی بازداشت شده‌اند.

شهرام اجتهادی که با مهدی آخوندی و یکی دیگر از مسئولان ارشد دولتی نیز نسبت فامیلی دارد مدت‌ها به عنوان مشاور وزیر سابق و دست راست وی فعالیت می‌کرده است.

 این فرد و پسر وزیر سابق متهم هستند که با دریافت مبالغی از بعضی پیمانکاران برای آنها در وزارتخانه دستور گرفته یا کارسازی کرده‌اند.

شکایت افکارعمومی و نمایندگان از عباس آخوندی

عباس آخوندی در چند سالی که به عنوان وزیر راه و شهرسازی منصوب شد چندین بار به سبب موارد مختلف به مجلس رفت تا پاسخگوی نحوه مدیریتش باشد. مدیریتی که در آن مسکن مهر مزخرف نامیده شد و در پایان نیز آخوندی  وزارت راه و شهرسازی را با افتخار به اینکه حتی یک واحد مسکن مهر را هم افتتاح نکرده، ترک گفت. امروز مشکلات بسیاری در حوزه مسکن در کشور شاهد هستیم. در چند سالی که عباس آخوندی مدیریت این حوزه را در دست داشت بسیاری از مشکلات پشت سر هم تلنبار شدند.

 

«فاجعه»، «مزخرف»، «پوپولیستی»؛ از جمله صفاتی است که آخوندی برای مسکن مهر بر شمرده است.

پس از استعفای آخوندی و کناره گیری وی از دولت دوم روحانی بود که در فضای شبکه های اجتماعی خواستار محاکمه وی شدند. حالا بعد از مدت ها با ارائه گزارشی از سوی مجلس آخوندی در صدر مقصران حادثه قطار تبریز مشهد شناخته شده است. پیشتر به گفته سخنگوی قوه قضائیه البته این پرونده دو بخش دارد که ادعای بخش خصوصی در مورد دیه انجام شده و این فرایند از جهت جنبه عمومی در حال پیگیری است. به نظر نمی رسد مطالبه  افکارعمومی برای بررسی نحوه مدیریت آخوندی در وزارت راه و شهرسازی در زمانی که برخی از مشکلات مدیریتی دوران وی به ویژه در حوزه مسکن کشور را با مشکل روبرو کرده، فروکش کرده باشد و باید دید بررسی پرونده وی در قوه قضائیه و مجلس شورای اسلامی به کجا می رسد.