تبریزبیدار
دوشنبه ۲ دی ۱۳۹۸ ۱۶:۱۰:۵۶ شناسه خبر : ۱۰۷۷۴۵۵

کارشناس فوتبال در گفتگو با تبریزبیدار:

پورحسین: تراکتور برای ادامه فصل به مربی بزرگ نیاز دارد

پورحسین به تبریزبیدار می گوید: تراکتور تیم بزرگی است و برای این تیم باید نفر بزرگی بیاید، سرمربی و کادر فنی و مدیر عامل قوی روی کار آیند.

سرویس ورزشی تبریز بیدار 

تیم فوتبال تراکتور تبریز بعد از گذشت 16 هفته از لیگ برتر و دو بازی کمتر، با 24 امتیاز در رده ششم جدول قرار گرفته و با وجود ستارگان گرانقیمت خود، نتوانست انتظارات را برآورده کند.

در گفتگوی خبرنگار سرویس ورزشی تبریزبیدار با صادق پورحسین کارشناس فوتبال به بررسی ابعاد مختلف روند تراکتور در فصل جاری پرداخته ایم:

تبریز بیدار: وضعیت تراکتور را چگونه می‌بینید، علت اینکه نتایج این تیم، انتظارات را برآورده نکرده چیست؟

اگر ما بخواهیم حرفه ای باشیم باید ثبات، آرامش، شفافیت داشته باشیم و در این میان از حواشی هم پرهیز کنیم و با توجه به اینکه مدیر عالم و کادر فنی موقت داریم، بازی های امسال خوب نبود. اگر بخواهیم تراکتور به مرحله خوبی برسد، باید ساختار فنی و تخصصی در باشگاه اصلاح گردد.

اگر بحث ساختار فنی و تخصصی به عنوان فونداسیون باشگاه ترمیم نشود، وضعیت به همین منوال است. ما به جای اصلاح وضعیت به عنوان فوتبال مدرن و حرفه ای، به فکر تقویت و ترمیم شاخه های دیگر هستیم ولی اگر کمیته مشورتی و فنی تقویت شود هم نیم فصل دوم خوب پیش می‌رود و هم در آینده باشگاه متضرر نمی‌شود.

مالک باشگاه در مورد استخدام مربیان و بازیکنان خارجی هزینه های بزرگی کرده و زحمات زیادی کشیده و هزینه زیادی صرف می‌کند و وقتی هزینه های باشگاه هدر می رود، لازم است که یک تغییر رفتار و روش دهیم. 

تبریز بیدار: چه علتی باعث شده در این فصل 5 مربی و 5 مدیر عامل عوض شود؟

آقای زنوزی بدون ضرر خواسته تراکتور را در آذربایجان احیا کند ولی در روش ها کمی نقاط ضعف وجود دارد که این ضعف ها در انتخاب مربی، کادر فنی و بازیکن ها خود را نشان داده است. اگر در باشگاه ساختار فنی و تخصصی حاکم باشد و بر مبنای دوستی و فامیلی نباشد. باید دنبال نفرات متخصص و ایده و افکار متفاوت بود تا به این مشکلات بر نخوریم.


تبریز بیدار: به نظرتان برای ادامه لیگ گزینه داخلی برای مربیگری تیم بهتر است یا مربی خارجی؟ 

تراکتور تیم بزرگی است و برای این تیم باید نفر بزرگی بیاید، سرمربی و کادر فنی و مدیر عامل قوی روی کار آیند. این تیم در نیم فصل دوم و جام حذفی که بازی های سنگینی را پیش رو دارد، با افراد موقت به نتیجه نمی رسیم.

تبریز بیدار: به نظرتان چرا ترکیب تیم بعد از این مدت به ثبات نرسیده و مدام دچار تغییر می‌شود؟

باید تیم به ثبات برسد، بحث کادر فنی و مسایل حاشیه ای با تغییر ساختار فنی و تخصصی با آینده نگری حل خواهد شد.

تبریز بیدار: آیا مسعود شجایی قابل تعویض نیست؟

شجاعی جزیی از افتخارات فوتبال ایران است و با توجه به سوابق و تجربیات وی کادر فنی تا زمانی که نیاز دارد باید او در میدان باشد.  زمانی که کادر فنی به این نتیجه رسید که باید وی را تعوض کنند، تعویض می‌شود و استثنایی وجود ندارد.

تبریز بیدار: تیم در کدام پست ها باید ترمیم و تقویت شود؟

تراکتور برای خط دفاع، خط حمله، برای پلن یک و دو، نیاز دارد تا بتواند در نیم فصل ادامه دهد.

نظرات

IR

رونالدو را هم بیاورید در تیم تراکتور نمی تواند گل بزند تراکتور مشکلات اساسی تکنیکی و تاکتیکی دارد که نیاز به بازیکن گزینی و مربی گزینی بر اساس این مشکلات است.

سهیل
IR

همین مربیان فعلی خیلی هم خوب هستند نسخه جدید نپیچید بگذارید تیم نتیجه بگیرد.