تبریزبیدار
جمعه ۶ دی ۱۳۹۸ ۲۰:۳۰:۱۱ شناسه خبر : ۱۰۷۷۴۸۵

بدنبال پیگیری تبریزبیدار صورت گرفت؛

واکنش بیمارستان امام رضا(ع) به ادعای گوینده خبر

در جوابیه بیمارستان امام رضا(ع) آمده است: خانم گوینده توسط استاد طب اورژانس ویزیت شده اند. ضمن ضرورت احترام به فرایند تریاژ در بخش اورژانس، باید از تصدیع ظرفیت اورژانس برای موارد غیر اورژانس خودداری کرد.

به گزارش تبریز بیدار ، بدنبال پیگیری خبرنگار سایت خبری تحلیلی تبریزبیدار از رییس بیمارستان امام رضا(ع)در مورد حواشی حضور گوینده شبکه خبر در این مرکز درمانی، روابط عمومی بیمارستان جوابیه ای بشرح ذیل صادر کرد؛

باسلام

در خصوص مطلب منتشر شده از سوی خانم المیرا شریفی مجری شبکه خبر متن جوابیه روابط عمومی مرکز به شرح زیر به حضور ارسال می گردد و امید است تا با انتشار در رسانه وزین تبریز بیدار نسبت به رفع هرگونه شک و تردید در مورد این خبر اقدام و همچون گذشته در تنویر افکار عمومی و رسالت رسانه ای از سوی مسئولین آن رسانه ی وزین ما را یاری نمایید.

بر اساس بررسی های موجود و اعلام نتیجه حاصله از سوی رئیس بخش اورژانس مرکز خانم گوینده خبر ساعت ۹:۲۳ دقیقه صبح به اورژانس مرکز مراجعه نموده و پس از تریاژ دقیق توسط پرستار مجرب تعیین سطح و تشخیص مداوای سرپایی (غیر اورژانس) داده شده است.
با این حال بیمار به قسمت سرپایی راهنمایی و رزیدنت سال آخر طب اورژانس ایشان را ویزیت کرده و با توجه به اینکه بیمار از یک هفته قبل سرماخوردگی داشته و به پزشک عمومی مراجعه داشته و داروهای تجویزی پزشک عمومی را مصرف می نموده است، به تشخیص رزیدنت نیازی به تجویز داروی دیگری برای درمان سرماخوردگی وی نبوده و صرفا برای درمان علامتی و در نظر گرفتن تقاضای بیمار برای ایشان یک گرم استامینوفن وریدی و یک لیتر سرم تجویز می شود.

بر همین اساس بیمار با بیان اینکه رزیدنت بدون معاینه برای من دارو تجویز کرده از اجرای دستورات پزشک خودداری نموده است. این در حالی است که تمام بیماران و از جمله فرد مورد نظر توسط پرستار تریاژ مورد ارزیابی بالینی قرار گرفته و با اطلاعات کامل و مکتوب به سطح بالاتر ارجاع داده می شوند.

نهایتا بعد از اخذ شرح حال مجدد و ارزیابی بالینی توسط یکی از استاد مقیم طب اورژانس و معاینه کامل بیمار دستورات صادر شده توسط رزیدنت را ملغی میکند و بیمار را نیازمند درمان تشخیص نمی دهد.

بیمار با تشخیص آلرژی توسط استاد مقیم طب اورژانس ترخیص شده و نهایتا از نحوه برخورد و رسیدگی استاد تشکر نموده و ترخیص می شود.

بر اساس اعلام رییس بخش اورژانس مرکز تمام اسناد و مدارک بالینی و حتی تصاویر ویدئویی حضور ایشان در این مرکز موجود بوده و قابل ارائه می باشد.

بر همین اساس روابط عمومی مرکز آموزشی و درمانی امام رضا (ع) تبریز از عموم همشهریان و علی الخصوص رسانه ها و جراید درخواست دارد قبل از انتشار هر گونه خبر و مطلب در خصوص مرکز آموزشی و درمانی امام رضا (ع) که روزانه پذیرای صد ها نفر از هم وطنان دردمند نیازمند به مراقبت های تخصصی و فوق تخصصی هستند، می باشد از صحت و سقم خبر منتشره اطمینان حاصل کرده و در صورت امکان نسبت به حصول اطمینان از درستی خبر با روابط عمومی مرکز که به صورت ۲۴ ساعته در خدمت عزیزان حوزه رسانه بوده و آماده ارائه هرگونه اطلاعات در خصوص اخبار مربوط به مرکز می باشد.
گفتنی است این مرکز به دلیل رسالت اخلاقی خود کلیه بیماران را با روی گشاده می پذیرد اما از کلیه مراجعین محترم استدعا دارد در موارد بیماری های سرپایی و غیر اورژانسی حتی المقدور از مراجعه به این مرکز خودداری و از ظرفیت درمانگاه ها و مراکز بهداشتی درمانی سطح یک موجود در شهر استفاده و اجازه ندهند وقت و فرصت رسیدگی به بیماران بدحال محدود شود.

نظرات

علی
IR

ای کاش آقای دکتر خودت به صورت ناشناس مراجه کنید ببینید چی به سروتون می آرند آقا در بیمارستان شما واقعه کربلا را به سر آدم می ارند از میز وصندلی خودت دفاع نکن مردم مظلوم هستند به روز آخرتون هم یه نیمه نگاهی داشته باشید

IR

به همه جا چسبانید اگه عصبانی بشید 6ماه زندان دارید طبق بند .....، طبق ماده فلان چیه داره الی ماشاء الله .. اگه به مردم خدمات میدهید مردم مگه دیوانه هستند که احترام نزارند قا انصاف داشته باشید....

IR