تبریزبیدار
چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۸ ۰۸:۲۴:۵۳ شناسه خبر : ۱۰۷۷۵۸۶

مستشار نظامی جنگ قره باغ در گفتگو با تبریزبیدار:

چندین برابر عراق و سوریه به قره باغ کمک کردیم / سردار سلیمانی همواره از اسلامگرایان آذربایجان حمایت می کرد

مستشار نظامی جنگ قره باغ ضمن تاکید بر کمک های مستشاری و تدارکاتی ایران به قره باغ گفت: سردار سلیمانی همواره از اسلامگرایان آذربایجان حمایت می کرد.

مهدی قلی رضایی در گفتگو با  تبریز بیدار  در واکنش به اظهارات یک تحلیلگر سیاسی در خصوص موضع شهید سلیمانی پیرامون قره باغ اظهار داشت: اولا باید به آن آقا باید گفت که سردار سلیمانی در زمان اشغال قره باغ فرمانده نیروی قدس نبود بلکه فرمانده قرارگاه ثارالله بوده و در منطقه سیستان و بلوچستان با اشرار مبارزه می کرد.

وی با تاکید بر کمک های ایران به مردم جمهوری آذربایجان و قره باغ اذعان داشت: دولت جمهوری آذربایجان هیچ اراده ای برای باز پس گرفتن قره باغ نداشت و امروز هم که قدرت نظامی آنها نسبت به آن زمان چندین برابر شده، باز هم اراده ای در آنها وجود ندارد.

این مستشار نظامی جنگ قره باغ تاکید کرد: جمهوری اسلامی چندین برابر کمک هایی که به سوریه و عراق کرده را به قره باغ کرد و حمایت مستشاری و تدارکاتی صورت گرفت.

وی ضمن تعجب برانگیزخواندن اظهارات کارشناس برنامه تلویزیونی بیان داشت: هیچ گاه نبوده که دولت آذربایجان در مورد قره باغ کمکی بخواهد و ایران کمک نکند.

رضایی تاکید کرد: سردار شهید قاسم سلیمانی همواره از اسلامگرایان آذربایجان حمایت می کرد و علاقه شدیدی به آنها داشت و هیچ گاه ندیدیم نظری برخلاف آزادی قره باغ بدهد.

این رزمنده تبریزی تصریح کرد: اگر دولت جمهوری آذربایجان از سردار سلیمانی و نیروی قدس سپاه برای آزادی قره باغ کمک می خواست، حتما اقدام می شد.