تبریزبیدار
سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ ۱۹:۴۴:۴۴ شناسه خبر : ۱۰۷۷۶۴۰

واکنش شهرداری تبریز به گزارش تبریزبیدار؛

مزار شهدا تخریب نشده و نخواهد شد / افتتاح پارک محله ستارخان تا مهر 99

شهردار منطقه 10 تبریز در واکنش به گزارش تبریزبیدار در خصوص وضعیت قبور شهدای محله ستارخان تاکید کرد: مزار شهدا تخریب نشده و نخواهد شد.

رسول وظیفه شناس شهردار منطقه ۱۰ تبریز در گفتگو با  تبریز بیدار در واکنش به گزارش این پایگاه خبری در خصوص وضعیت قبور مطهر شهدا در آرمستان ستارخان (جزئیات را اینجا بخوانید+) ضمن تکذیب هرگونه تخریب قبور شهدا در این آرامستان گفت: در اینجا ۲ نوع قبر (شهدا و فوت شدگان عادی) وجود دارد که طبق تفاه منامه و‌ صورتجلسه ای که با بنیاد شهید داشته ایم و طبق بیانات رهبر معظم انقلاب، به قبور شهدا دست نخواهیم زد و قبور شهدا به همان صورت باقی خواهد ماند.

Image title

وی ادامه داد: تنها طرحی که بنیاد شهید دارد، طرحی شبیه معراج است که خیلی زیبا است و در مقابل قبور شهدا قرار خواهد گرفت و وسایل شهدا و وصایای آنها در آن تعبیه خواهد شد.

شهردار منطقه ۱۰ تبریز عنوان کرد: تاکنون نیز اصلا به قبور شهدا دست نزده ایم حتی این قبور را مشخص کرده ایم تا خدای نکرده به‌این قبور دست زده نشود اما طبق مجوزی که از دادستان محترم گرفته ایم، سنگ مزار سایر قبور را بر خواهیم داشت و بجای آنها سنگ های ۲۰در۳۰ قرار خواهیم داد.
Image title

وی با بیان اینکه قبور مطهر شهدا به همین صورت فعلی باقی می مانند، افزود: اگر به سایر قبور توجه کنید، سنگ های آنها را برداشته ایم و‌قرار است سنگ های ۲۰در۳۰ قرار دهیم و در فضای باز ایجاد شده با کاشت درخت، فضای سبز ایجاد می شود و هیچ گونه تخریب و یا نبش قبر انجام نشده و نمی شود.

وظیفه شناس در خصوص زمان افتتاح‌این پارک نیز بیان کرد: سعی ما این است که در پایان ۶ ماهه نخست سال ۹۹ و همزمان با بازگشایی مدارس، این پارک افتتاح شود.

شهردار منطقه ۱۰ ضمن تاکید بر اینکه شهدا ولی نعمت و‌ تمام وجود ما هستند و همه ما مدیون آنها هستیم، خاطر نشان کرد: هیچ گونه تخریبی در قبور شهدا اتفاق رخ نخواهد داد و سعی می کنیم این قبور را تمیز کنیم.

Image title

وی ادامه داد: اجازه نمی دهم احدی جسارتی به قبور شهدا در این آرامستان کند و به بنیاد شهید نامه فرستاده ایم که اگر اجازه دهند، سنگ قبور شهدا را عوض کنیم چون نزدیک‌ ۳۵ سال است که به همین حالت مانده اند و نوشته هایشان پاک شده و ما حاضریم این قبور را تمیز کنیم.

وظیفه شناس خاطر نشان کرد: چهل سال است مردم این منطقه بخاطر مشکلات این مکان در سختی هستند و حیواناتی از قبیل عقرب و موش و انواع  زباله در این محل یافت می شود و و‌سعی می کنیم یک فضای زیبا در این مکان به وجود بیاوریم.
Image title

Image titleهمچنین احد فلاحی مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری تبریز در گفتگو با تبریز بیدار در خصوص وضعیت این آرامستان گفت: ساماندهی، مسقف سازی این آرامستان بر عهده شهرداری منطقه 10 است.

وی همچنین ضمن اشاره  به اتمام طرح مسقف سازی گلزار شهدای وادی رحمت تبریز بیان داشت: طرح مسقف سازی این گلزار شهداکه یک طرح فرهنگی و فرا منطقه ای بود، در حال اتمام است و در 22 بهمن ماه امسال افتتاح خواهد شد.

Image title

پیگیری های تبریزبیدار از مسئولین بنیاد شهید و امور ایثارگران استان آذربایجان شرقی در خصوص برنامه و طرح های این نهاد در خصوص قبور شهدای آرامستان ستارخان بی نتیجه ماند.