تبریزبیدار
شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ ۱۵:۵۲:۲۲ شناسه خبر : ۱۰۷۷۶۶۹

مدیرکل دامپزشکی استان به تبریزبیدار پاسخ می دهد؛

ادعای آلودگی شیرهای پاستوریزه تبریز چقدر صحت دارد؟ / نظارت بر فراورده های دامی چگونه است؟

مدیرکل دامپزشکی استان به تبریزبیدار گفت: شیرهای موجود در بازار تا لحظه ای که فرآوری نشده تحت نظارت ما است و بعد از آن تحت کنترل معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی است.

امیرحسین بهداد در گفتگو با تبریز بیدار در خصوص ادعای وجود مواد سرطانزا در شیرهای پاستوریزه تبریز اظهار داشت: این سوال از کسی که ادعا کرده باید پرسیده شود و من آن را نمی توانم تکذیب یا تایید کنم.

مدیر کل دامپزشکی استان آذربایجان شرقی افزود: اگر طبق ادعای ایشان باشد، باید احساس مسئولیت کرده و جلوی آن گرفته شود.

وی در خصوص نحوه نظارت اداره کل دامپزشکی بر فراورده های شیری گفت: شیرهای موجود در بازار تا لحظه ای که فرآوری نشده و حرارتی داده نشده تحت کنترل و نظارت ما است ولی شیرهای تولید شده در کارخانجات و شیر های فرآوری شده تحت نظارت معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی است.

بهداد خاطر نشان کرد: نظارت بر شیر های خام دامی بر عهده اداره کل دامپزشکی است و مسئول فنی و بهداشتی ما نیز در تمام مراحل جمع آوری شیر، بار میکروبی آن ها را چک می کند و اگر موردی باشد اصلا آن را خریداری نمی کنند.

گفتنی است در برنامه زنده تلویزیونی بهادر حاجی محمدی بازرس انجمن بهداشت و ایمنی مواد غذایی با بیان اینکه باید نگران سم های کشنده داخل شیر باشیم، مدعی شده ۶۲ درصد شیرهای پاستوریزه تبریز  آلوده به سم سرطانزا است.