تبریزبیدار
چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ ۱۵:۱۱:۳۴ شناسه خبر : ۱۰۷۷۷۶۹

آیا ویروس کرونا وارد کشور شده است؟

رئیس اداره آموزش مراقبت‌های بیماری واگیر وزارت بهداشت در خصوص شایعه انتشار ویروس «کرونا» در کشور توضیحاتی داد.

به گزارش تبریز بیدار ،حسین عرفانی، رئیس اداره آموزش مراقبت‌های بیماری واگیر وزارت بهداشت اظهار کرد: تا به امروز هیچ موردی مبنی بر ابتلای مردم کشورمان به ویروس «کرونا» مشاهده نشده است.

 رئیس اداره آموزش مراقبت‌های بیماری واگیر وزارت بهداشت ادامه داد: ویروس «کرونا» در کشور چین به دلیل جهش های احتمالی در حال رشد است و تاکنون  تعدادی از مردم این کشور به این ویروس مبتلا شده‌اند.

بیماریابی افراد مبتلا به ویروس «کرونا» به معنای انتشار این ویروس در کشور نیست

عرفانی تاکید کرد: به دلیل تردد مردم کشورمان به چین یا برعکس، هماهنگی‌های لازم انجام شده تا پایگاه بهداشت مراقبت مرزی فرودگاه امام خمینی که وابسته به دانشگاه علوم پزشکی تهران است، کار بیماریابی مسافران چین را انجام دهند. در صورت شناسایی احتمالی فرد مبتلا به ویروس «کرونا»، قبل از انتشار آن در جامعه؛ در سریع‌ترین زمان کار درمان بیمار مد نظر قرار می‌گیرد.

 او بیان کرد: بیماریابی افراد مبتلا به ویروس «کرونا» به معنای انتشار این ویروس در کشور نیست.

 عرفانی افزود: منشا ویروس «کرونا» حیوانی است، اما به عنوان عفونت تنفسی این احتمال وجود دارد که از انسان به انسان منتقل شود.

روش‌های پیشگیری از انتشار ویروس کرونا

رئیس اداره آموزش مراقبت‌های بیماری واگیر وزارت بهداشت با اشاره به روش‌های پیشگیری از انتشار ویروس کرونا گفت: رعایت بهداشت فردی و جمعی مانند شست و شوی دست و صورت با آب و صابون و استفاده از دستمال هنگام صرفه و عطسه کردن می‌تواند موجب پیشگیری از بروز و انتشار ویروس «کرونا» در بین افراد جامعه شود.

 

گفتنی است؛ ویروس جدید کرونا به شهرهای مختلف چین از پکن پایتخت تا شانگهای گسترش یافته است و چهارمین مورد از ابتلا به این ویروس در خارج از مرزهای چین گزارش شده است.

نظرات

IR

دستهای خودمرتب بشویید ازماسک استفاده کنید اگرماسک نیست متوانید درست کنید ابتدپارچه رامستطیل شکل ببریدسه تا مستطیل یکی از‌پارچه هاراآغشته به آب نمک کنید وبگذاریدخشک شودهرسه پارچه راروی هم بگذاری پارچه آغشته به آب نمک وسط قرار گیردوآنهارامنگینه کنید وبعددوطرفه ماسک کشش بگذارید کشش نداشتید می توانیدماسک ازوسط تازده ودتالبه آخرماسک به اندازیک سانت روی هم گذاشته وکمی وسط این اسانت قیچی کردتادورگوشها بیفتد

IR

نان گرم کنیدوبخورید خرمارابپزید تمام وسایل خریداری شده شسته شود ازجای شلوغ نروید ازدست دادن روبوسی خوداری کنید درخانه بمانید ازدسکش ماسک استفاده کنید دستهاراباآب صابون بشوییدتخم مرغ کاملا بپزیدازکارت بجای پول استفاده کنید باکمی آب نمک سرکه ویاالکل ضدعفونی کنیدپارچه ترنباشدنم داشته باشد کافیست تاموبایل خراب نشود برای ضدعفونی دهان کمی نمک سرکه رامخلوط دردهان قرقره کنید کفش هایتان رابشوییدشیررابجوشانید گوشت خوب بپزید فاصله راراعایت کنید