تبریزبیدار
پنج شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ ۱۶:۲۴:۴۷ شناسه خبر : ۱۰۷۷۷۸۴

مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان مطرح کرد؛

حوزه کتابخانه ای آذربایجان شرقی جزو استان های فعال در کشور است

مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان‌شرقی گفت: حوزه کتابخانه ای آذربایجان شرقی جزو استان های فعال در کشور است.

به گزارش تبریز بیدار ، محمد هادی نیا روز پنجشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار داشت: بیشترین تعداد کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مربوط به شهرستان تبریز با ۲۵۱ کانون می باشد.

وی با بیان اینکه مساجد آذربایجان شرقی ۵ هزار و ۷۵۹ باب می باشد افزود: هم اکنون در تعداد یکهزار و ۳۸۸ کانون فرهنگی هنری مساجد فعالیت دارند که بر اساس قانون برنامه ششم توسعه کشور باید این رقم در پایان این برنامه به تعداد ۲ هزار و ۱۲۲ مسجد افزایش پیدا کند.

مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان‌شرقی خاطر نشان کرد : مجموع کتاب های موجود در کتابخانه های کانون های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان شرقی بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار جلد می باشد.

وی با اعلام اینکه تنها در تعدادی از شهرها از جمله سهند به دلیل سرازیر شدن جمعیت شهرهای بزرگ با مشکل مساجد مواجه هستیم بیان کرد: در بقیه شهرستان ها مساجد به تعداد کافی وجود دارد که تلاش می کنیم به لحاظ کمی و کیفی آنها را ارتقا دهیم.

هادی نیا در ادامه تشریح کرد: شهرستان های جلفا با ۱۸ کانون، بستان آباد با ۲۱ کانون، اسکو با ۲۲ کانون و بناب با ۳۵ کانون در رده های پایین تعداد کانون های فرهنگی هنری آذربایجان شرقی قرار دارند.

وی در پایان با اعلام اینکه طرح فرهنگی هنری مساجد ایران با عنوان "فهما" برای ارزیابی موثر به لحاظ نوع و شکل اهتمام کانون ها به شاخص های مورد سنجش در دست اجرا است، اذعان کرد: این شاخص ها در ۸ مورد تعریف شده که قرار است تا سال ۱۴۰۰ به دقت بررسی و نتایج آن اعلام شود.