تبریزبیدار
شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ ۰۷:۵۴:۴۰ شناسه خبر : ۱۰۷۷۸۰۶

در گفتگوی تبریزبیدار با داوران و برگزیدگان رویداد منحصربفرد 48 ساعته؛

رقابتی کم نظیر برای شناسایی استعدادهای نهفته جوانان در جنگ سایبری / گمشده ای به نام حمایت مسئولین!

داوران و برگزیدگان رویداد 48 ساعته تولیدات تخصصی فضای مجازی در گفتگو با تبریزبیدار ضمن گلایه از عدم حمایت های لازم مسئولین، به تشریح نتایج این رقابت کم نظیر در شناسایی استعدادهای نهفته جوانان در جنگ سایبری پرداختند.

سرویس اجتماعی تبریز بیدار / الهه مهدوی

رویداد 48 ساعته تولید تخصصی فضای مجازی با هدف کشف و حمایت از استعدادها در عرصه فضای مجازی به همت مرکز فضای مجازی بسیج آذربایجان شرقی از روز چهارشنبه تا جمعه در محل دانشکده معماری تبریز برگزار شد.

این رویداد منحصر بفرد در رشته های تولیدات پویانمایی، نرم افزار و بازی های موبایلی در موضوعات «مقاومت»، «اقتصاد مقاومتی» و «باید قوی شویم» با شناخت نفرات برتر به کار خود پایان داد.

سید وحید مصطفوی از اعضای تیم داوری در گفتگو با خبرنگار تبریز بیدار در خصوص سطح رقابت گفت: این یک رویداد ملی است که همزمان در سراسر کشور برگزار می شد و در آذربایجان شرقی نیز 20 تیم شرکت کننده حضور داشت.

Image title

وی با بیان این که این مسابقات در جهت شناسایی استعدادها، حمایت از ایده ها و هم افزایی فعالین تخصصی فضای مجازی تدارک دیده شده بود، اظهار داشت: این رویداد از لحاظ گستره ملی و کثرت شرکت کننده در نوع خود در دنیا کم نظیر است.

مصطفوی بیان کرد: تیم ها در سه قالب پویا نمایی(موشن گرافی، کمیک موشن، کات دو بعدی، استاپ موشن)، نرم افزارهای کاربردی موبایلی و بازی موبایلی به رقابت پرداختند.

وی با بیان این که داوری ها به صورت فرایند محور بود، اذعان کرد: داوری اثرات به صورت اثر محور نبود که ما نتیجه را ببینیم و داوری کنیم، بلکه از مرحله ایده تا اجرا  ناظر بر آثار شرکت کنندگان بودیم و داوری ها بر اساس آن انجام گرفته شده است.


Image title


نماینده تیم داوری در موضوع مسابقه توضیح داد: هر شاخه موضوع خاصی داشت، شاخه انیمیشن با موضوع «باید قوی شویم»، شاخه اپلکیشین با موضوع «رونق تولید و اقتصاد مقاومتی» و بازی های کامپیوتری با موضوع «جوان و مقاومت» بود.

حسین وحیدی به نمایندگی از تیم رتبه اول در حوزه گیم استراتژیک و سه بعدی در گفتگو با خبرنگار تبریز بیدار گفت: خوشبختانه در 48 ساعت توانستیم به هدف خود برسیم و آن چیزی را که مد نظرمان بود را بتوانیم اجرا کنیم.
Image title
وی در ادامه اظهار داشت: از مسئولین تشکر می کنم بخاطر این که فضا را برای جوانان آماده کردند تا بتوانند خود را نشان دهند.

وحیدی با بیان اینکه فضای مجازی در انتقال ارزش ها تاثیر زیادی دارد اذعان کرد: فضای مجازی تاثیر مستقیم در ذهن مخاطب دارد و در گیم نیز محتوای آن برای اثرگذاری روی مخاطب خیلی مهم است.

وی در خصوص ضرورت حمایت مسئولین از جوانان فعال در عرصه فضای مجازی بیان کرد: حمایت مسئولین آن طور که باید باشد نیست از مسئولین خواهش داریم جوانانی را که در این عرصه فعالیت دارند حمایت کنند تا اثرات بیشتر و تاثیرگذارتری تولید کنیم.

ریحانه حسینی نماینده تیم رتبه دوم انیمیشین های دو بعدی نیز در گفتگو با خبرنگار تبریز بیدار گفت: اثر ما در مورد انیمیشین دوبعدی با محوریت «باید قوی شویم» بود که از بیانات رهبر انقلاب انتخاب شده بود.

پرواز کردن در گرو باهم بودن

وی در مورد اثر برگزیده تیم خود توضیح داد: موضوع اثر ما  پرنده ای بود که اول پرواز می کرد و سپس با موانعی مثل باد شدید، برف و باران بر خورد کرد و به تنهایی نتوانست از این مانع ها عبور کند و بعد از آن چند پرنده با هم به پرواز در می آیند و  باهم جمع  می شوند و از این مانع ها عبور میکنند و نهایتا به یک سیمرغ تبدیل می شوند.

حسینی در ادامه با بیان اینکه در مقطع کنونی فضای مجازی خیلی جریان ساز است، گفت:  جوانان و نوجوانان وقت بیشتری را در فضای مجازی سپری می کنند و برای این که بتوانیم این ارزش ها را وارد زندگی جوانان کنیم باید از فضای مجازی استفاده شود.

وی در خصوص ضرورت حمایت مسئولین اذعان کرد: تا بحال از مسئولین هیچ حمایتی ندیدیم ان شاالله که بعد از این حمایتمان کنند

هچنین فائزه موسوی نماینده رتبه سوم در رشته پویا نمایی در مورد اثر برگزیده خود به تبریزبیدار گفت: موضوع اثر «باید قوی شویم» بود و موضوع داستان ما این بود که چرا باید قوی باشیم؟ قوی بودن چه اثری بر ما می گذارد؟

باید در فضای مجازی قهرمان سازی کنیم

وی در مورد تاثیر گزاری فضای مجازی بر انتقال ارزش ها گفت: امروز جوانان در فضای مجازی کاملا با هم در ارتباط هستند و به همدیگر خیلی تاثیر می گذارند. امروز جوانان سعی می کنند خود را شبیه قهرمانان بکنند و اگر قهرمان سازی داشته باشیم و به جوانان نشان دهیم در آنها انگیزه ایجاد می شود.

Image title


موسوی در پایان اذعان کرد: حمایت مسئولین تاثیر زیادی دارد ما به هنر خیلی نیاز داریم، روح هنر علم می باشد اگر  حمایت شویم می توانیم قوی تر شده و رشد داشته باشیم و بتوانیم تولیدات زیادی تولید کنیم.