تبریزبیدار
شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ ۰۹:۱۴:۳۹ شناسه خبر : ۱۰۷۷۸۱۳

در گفتگوی تبریزبیدار با کارشناس فوتبال تشریح شد؛

احساس زدایی از تراکتور در نقل و انتقالات زمستانی / آزاد شدن ظرفیت شجاعی با ساکت

پورحسین کارشناس فوتبال در گفتگو با تبریزبیدار عملکرد تراکتور در نقل و انتقالات زمستانی را منطقی و به دور از احساس توصیف کرد.

صادق پور حسین در گفتگو با تبریز بیدار  در خصوص عملکرد تیم فوتبال تراکتور در نقل و انتقالات نیم فصل گفت: معمولا در بحث نقل و انتقالات تیم هایی که ستاره دارند، برنده نمی شوند بلکه تیم هایی که انسجام تیمی و درونی دارند، برنده می شوند.

این کارشناس فوتبال تاکید کرد: بارها ثابت شده که تنها جذب ستاره و فوق ستاره برای یک تیم نتیجه بخش نبوده است.

احساس زدایی در نقل و انتقالات

وی ادامه داد: امسال سیاست باشگاه تراکتور براساس نیازهای تیم بوده و بیشتر دنبال این تفکر بودند که نقاط ضعف تیم را پوشش دهند و با این دیدگاه وارد بازار نقل و انتقالات شده اند و براین اساس، انسجام و وحدت تیمی شان در نیم فصل اول مخصوصا چهار بازی آخر را حفظ و تقویت کنند و اگر نیازی به جذب بازیکن کمکی و بازسازی تیم باشد، به دنبال این کار بروند.

پورحسین خاطر نشان کرد:  معمولا خیلی کم پیدا می شود که در نقل و انتقالات نیم فصل، بازیکنان ستاره و فوق ستاره به یک تیم بیایند مگر اینکه بازیکن با باشگاه خود مشکل داشته باشد و قراردادش از طرف باشگاه فسخ شود  لذا تراکتور در نقل و انتقالات زمستانی به دور از کارهای احساسی عمل کرده و با یک سری واقعیات کنار آمده اند و براساس نیازهای تیم در بازار نقل و انتقالات عمل کرد.

پوشش نقاط ضعف

وی با اشاره به بازیکنان جذب شده تراکتور در نیم فصل گفت: کادر فنی تیم نقاط ضعف و قوت تیم را می دانند،  چند بازیکن در خط حمله و دفاع راست در نقل و انتقالات نیم فصل جذب شده اند و گویا یک مدافع میانی برزیلی نیز قرار است به تیم اضافه شود تا نقاط ضعف تیم پوشش داده شود. اما با توجه به فشردگی بازی ها در نیم فصل دوم و همچنین شناخت تیم ها از همدیگر، نیاز است که با وحدت و همدلی بین باشگاه، بازیکنان،کادر فنی و هواداران شاهد موفقیت تیم باشیم.

کنار رفتن خارجی ها تصمیم درستی بود

این کارشناس فوتبال در خصوص علل خروج به یکباره چند بازیکن خارجی تراکتور اظهار داشت: در زمان جذب بازیکنان خارجی باید مسائل فرهنگی، اجتماعی، اخلاقی و حتی آب و هوا و نیز عملکردشان در تیم های قبلی را باید مد نظر قرار داد و سپس جذب شوند.

وی افزود: این بازیکنان یک نیم فصل در اختیار تیم بودند اما با توجه به عملکردشان، قطع همکاری با باشگاه بهترین تصمیمی بود که می شد اتخاذ کرد. بطورمثال سوگیتا یک بازیکن آسیب دیده بود و در طول نیم فصل اول به طور کامل برای تیم‌بازی نکرده بود.


پورحسین به عملکرد متفاوت مسعود شجاعی از زمان حضور الهامی در کادر مربیگری تیم اشاره کرده و گفت: شجاعی بازیکنی است که همه ۱۶ تیم لیگ برتر آرزوی داشتن این بازیکن را می کنند و حضور این بازیکن در هر تیم، شخصیت فنی و تیمی باشگاه را بالا می برد اما طرز استفاده و به کارگیری از این بازیکن بستگی به تفکرات کادر فنی دارد و با توجه به محدودیت هایی که آقای دنیزلی به شعاع حرکتی بازیکنان قرار داده بود، نمی توانستیم استفاده لازم از پتانسیل مسعود شجاعی در تیم کنیم.

وی ادامه داد: بعد از تغییر و تحول در کادرفنی مشاهده کردیم که یک انرژی ذخیره شده در این بازیکن آزاد شد که در این چهار بازی اخیر بخوبی نتیجه بخش بود و با توجه به این چهار بازی و ترکیبی که کادر فنی استفاده کرد، نتیجه می گیریم که کادر فنی توانسته از ظرفیت شجاعی به نحو احسن استفاده کند که این مساله شامل احسان حاج صفی، اشکان دژاگه و سایر بازیکنان نیز می شود.

اگر الهامی نتیجه نگیرد....

وی در خصوص عملکرد ساکت الهامی  بعنوان سرمربی تیم نیز گفت: نباید وضعیت آقای تقوی را با آقای الهامی مقایسه کنیم و‌ با توجه به نتایج چهار بازی اخیر که توانست تیم را از بحران خارج کند، باید به تفکرات آقای الهامی احترام بگذاریم و مطمئنا در ادامه مسیر نیز آنقدر توانمند است که در صورت حمایت، می تواند در بازی های باقیمانده ضمن اینکه تیم تراکتور را به جایگاه واقعی خود رساند، توانمندی های خود را نیز نشان دهد.

پورحسین در پاسخ به نگرانی خصوص احتمال نتیجه نگرفتن ساکت الهامی در بازی های آینده بیان داشت: مدیران مجموعه باشگاه تراکتور آنقدر توانمند هستند که باشگاه در نتیجه گیری دچار مشکل نشود.

وی یادآور شد: لازم می دانم  از اقدام فرهنگی باشگاه تراکتور در نام گذاری ورزشگاه بنیان دیزل بنام «شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی» تشکر کنم.