تبریزبیدار
یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ ۲۰:۲۰:۲۵ شناسه خبر : ۱۰۷۷۸۴۵

تبریزبیدار گزارش می دهد؛

پاسخ فرمانداری، محیط زیست و اورژانس به شایعه حمله گرگ ها به شهروندان تبریزی

طبق پیگیری های تبریزبیدار از مسئولین ذیربط تبریز، تاکنون هیچ مستنداتی در خصوص حمله گرگ ها به شهروندان تبریزی گزارش نشده است.

به گزارش تبریز بیدار ، شامگاه دیروز اخبار ضد و نقیضی در شبکه های اجتماعی در خصوص یورش گرگ های گرسنه به شهر تبریز و آسیب رساندن به شهروندان مخابره شد.

 اورژانس آذربایجان شرقی اولین مقام رسمی بود که آمار منتشر شده در خصوص مراجعه مصدومین به مراکز درمانی را تکذیب کرد.

بهروز مهدوی، فرماندار شهرستان تبریز در گفتگوی کوتاه تلفنی با تبریزبیدار  در واکنش به این خبر گفت: تاکنون هیچ خبری در خصوص حمله گرگ ها به تبریز به دست ما نرسیده است و اگر خبری بود حتما اداره کل محیط زیست به ما اطلاع می داد.

وی با بیان اینکه این موضوع را تایید نمی کنم و یک شایعه می باشد، افزود: البته ممکن است بعضی حیوانات در فصل سرما برای تامین غذای مورد نیاز خودشان به داخل شهرها بیایند و این موضوع طبیعی می باشد.

داوود غنی پور، معاون محیط طبیعی اداره کل محیط زیست آذربایجان شرقی نیز در گفتگو با خبرنگار تبریزبیدار  در خصوص این شایعه اظهار داشت: دیشب اکیپ مشترک محیط زیست و آتش نشانی به محل نشر این شایعه در شده تبریز اعزام شدند و  با مردم صحبت کردیم و گفتند یک سگ از این منطقه عبور کرده است و هیچ مستنداتی مبنی بر حمله ور شدن گرگ ها به شهروندان بدست نیامد و تا ساعت 1 بامداد در منطقه حضور داشتیم.

وی با بیان اینکه تاکنون هیچ گزارشی در خصوص حمله گرگ ها به شهروندان مخابره نشده، افزود: ممکن است که یک حیوان از داخل عبور کرده باشد، چون هوا سرد است و حیوانات برای سیر کردن خود به داخل شهرها می آیند و غیر محتمل نیست اما طبق پایش های صورت گرفته توسط ما و آتش نشانی تاکنون چیزی مشاهده نکردیم.

غنی پور خاطر نشان کرد: ممکن است افرادی سگ ولگردی را دیده باشند و قدرت تشخیص سگ و گرگ را نداشتند یا امکان داشته گرگی در حاشیه شهر عبور کرده باشد.