تبریزبیدار
دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ ۱۱:۵۵:۱۵ شناسه خبر : ۱۰۷۷۸۵۷

مدیرکل صدا و سیمای استان در جمع خبرنگاران:

کوتاهی رسانه ها عاملی برای هدایتگری جامعه توسط سلبریتی های کم سواد / قیام 29 بهمن روی آنتن رسانه ملی

صفری در جمع خبرنگاران ضمن تشریح برنامه های شبکه استانی سهند برای ایام دهه فجر از کوتاهی رسانه ها برای میدان دادن به سلبریتی ها جهت هدایتگری افکار عمومی انتقاد کرد.

به گزارش تبریز بیدار ، مرتضی صفری مدیر کل صداو سیمای آذربایجان شرقی صبح امروز دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: جامعه رسانه ای استان جزو قشر های مظلوم جامعه است و رسانه آزاد و در عین حال مستقل نباید از تایید ها خوشحال و یا از تکذیب ها ناراحت باشد.

وی ادامه داد: ما امروز در خط مقدم جنگی قرار گرفته ایم که حتی یک عملیات نظامی یا ترور خاص اتفاق هم بیفتد برای استفاده رسانه ای مورد استفاده قرار می گیرد.

صفری اضافه کرد: اتفاقات یک سال اخیر استفاده رسانه ای و کار روی افکار عمومی بود تا مردم نسبت به آینده نا امید و نسبت به حاکمیت بدبین کنند.

مدیرکل صدا و سیمای استان با انتقاد از هدایتگری افکار عمومی توسط سلبریتی ها، اظهار داشت: ما یک رویکرد جدید داشتیم و آن را تحلیل کردیم که چرا باید از مرجعیت فرهنگیان، روحانیت و افراد فرهیخته کم شود و فلان هنر پیشه که حتی دیپلم هم ندارد، هدایتگر افکار عمومی باشد،  در این مورد رسانه ها مقصر هستند.

وی با بیان اینکه مهمترین هدف‌گذاری دشمن روی افکارعمومی است، خاطر نشان کرد:هر رسانه‌ای در مواقع حساس تصمیم درستی بگیرد در اثرگذاری بر افکارعمومی پیروز می شود.

صفری تشریح کرد: قبلا استراتژی دشمن این بود که روی افراد فرهیخته طراحی می کردند ولی امروزه روی قشر متوسط جامعه هدف گزاری کرده اند و ما به عنوان جامعه رسانه ای باید در مورد فقر، هر کاری که از دستمان می آید انجام دهیم.

مدیر کل صدا و سیمای آذربایجان شرقی همچنین از رسانه ها خواست تا در ایام الله دهه فجر شور و شوق بیافرینند.

وی در خصوص سیاست گذاری های رسانه ملی در استان در مورد دهه فجر نیز افزود: در بحث سیاست گذاری بحث تقویت اعتماد مردم به جمهوری اسلامی، تاکید بر مردمی بودن انقلاب اسلامی، تقویت روحیه مردم با رشادت های سردار سلیمانی، تبیین شاخص های انقلابی گری، دشمن شناسی، تقویت وحدت، حمایت مردم و ترغیب مردم در انتخابات می تواند مورد توجه قرار بگیرد.

وی با اشاره به برنامه های ویژه دهه فجر نیز گفت: برای دهه فجر مهم ترین برنامه صدا و سیما پخش «سریال جلال» خواهد بود که به عنوان سریال اصلی شبکه یک از 12 بهمن ماه پخش و تا شب 29 بهمن ادامه خواهد داشت و روز 29 بهمن نیز اختصاص به دیدار مردم تبریز با رهبر انقلاب خواهد داشت و آخرین سکانس سریال هم به قیام 29 بهمن شامل می شود.

وی خاطر نشان کرد: به غیر از چند بازیگر، تمامی عوامل سریال جلال توسط نیروها و بازیگران آذربایجان و تبریز بکارگیری شده است.

صفری همچنین افزود: در ایام دهه فجر، 8 عنوان تولیدی رادیو در ساختار های متنوع به مدت 130 ساعت روی آنتن می رود

وی در پایان با اشاره به برنامه های انتخاباتی صدا و سیما گفت: این برنامه ها از برج ۸ شروع شده است و تا ۲ هفته بعد از انتخابات هم ادامه خواهد داشت و در مجموع ۳۵۰ساعت برنامه به انتخابات اختصاص خواهیم داد و کل استان را پوشش می دهیم.