تبریزبیدار
یکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ ۰۹:۳۹:۴۹ شناسه خبر : ۱۰۷۷۹۲۲

گفتگوی تفصیلی تبریزبیدار با کاندیداهای مجلس یازدهم(2)؛

احمدزاده:بعد از 40 سال، تحمل فشار برای مبارزه با تبعیض توجیه شدنی نیست

پرویز احمدزاده در گفتگوی تفصیلی با تبریزبیدار گفت: در طول 40 سال انقلاب عرصه مجلس به عرصه تعاون تبدیل شده است. برای مستقل شدن باید فکر های جدیدی تزریق کنیم و این فکر را رهبری به عنوان منشور سیاسی نظام اعلام کرده اند.

سرویس سیاسی تبریز بیدار 

با اعلام نتایج مرحله نخست رسیدگی به اعتراضات داوطلبان مجلس شورای اسلامی، فرآیند انتخابات وارد فاز بعدی شد. انتخابات یازدهمین دوره مجلس همزمان با سراسر کشور در دوم اسفند ماه برگزار می شود تا برگ زرین دیگری بر افتخارات انقلاب اسلامی در چهل و یکمین بهار آن ثبت شود.

تبریزبیدار در آستانه انتخابات مجلس  مصاحبه هایی با کاندیداهای مجلس داشته که در بخش دوم به سراغ پرویز احمدزاده رفته ایم.

ویعضو هیات علمی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان بوده و سابقه همکاری با وزارت خارجه بعنوان مترجم را در کارنامه دارد.

مشروح مصاحبه تبریزبیدار با احمدزاده بشرح ذیل است:

رانت ها و زر سالاران، مسئولین را از رسالت خود اصلی دور کرده 

تبریز بیدار: چه پارامتر هایی در خود دیده اید که پا در این عرصه گذاشته اید؟

توانمندی و جسارت و شجاعت از توانمندی هایی بود که جرات حضور در انتخابات را به من داده است. سه مولفه ای که هیچ کدام حنجره عاریتی نبوده و حرف های خودم است.قلم خوبی دارم و این امر قابل قیمت گذاری نیست، شجاعت و جسارت انجام کارها را دارم. 

فشار هایی که بعد از 40 سال متحمل شدیم، با ورود به دهه پنجم گفتمان مبارزه با بی عدالتی و تبعیض و نابرابری قابل توجیه نیست.

با ورود برخی از رانت های صنعت و قدرت، زر سالاران و زورمداران بر عرصه سیاسی از رسالت اصلی خود دور شدیم و مسئولان و نمایندگان مجلس را از کارهای اصلی خود دور کرده است.
Image title
من به همراه تیم نخبه و علمی، تمام راهکارهای رسیدن به جامعه خوب را بررسی کرده ایم که با احصای مشکلات، راهکار های مبتنی بر اسناد بالا دستی برای مقابله با مشکلات را اندیشیده ایم.

مجلس به جای قوه مستقل، به عرصه تعاون تبدیل شده

در طول 40 سال انقلاب عرصه مجلس به عرصه تعاون تبدیل شده است. برای مستقل شدن باید فکر های جدیدی تزریق کنیم و این فکر را رهبری به عنوان منشور سیاسی نظام اعلام کرده و بر اساس این منشور تکلیف برای ما روشن است.

تبریز بیدار: با وضعیت فعلی که اشاره کردید، حال برنامه شما برای مجلس آینده چیست؟

4 برنامه داریم: اول، نه به اشرافیت سیاسی. در طول 40 سال انقلاب، برخی ها در سایه کرسی های قدرت به سرمایه های کلان رسیده اند برای حفظ سرمایه ها سیاسی خود آنگونه که دوست دارند عمل می کنند.

دوم، حمایت از سرمایه گذاری ها، تامین امنیت سرمایه و عدم سهم خواهی.  وقتی کسی می خواهد سرمایه گذاری کند، زمینه و حمایت از سرمایه گذار باید تامین شود.

Image title


به طور مثال بعد از افزایش قیمت بنزین، طرح معیشتی حمایت از اقشار آسیب پذیر مطرح شد، اگر واقعا 31 هزار میلیارد برای مردم است، برای هر استان 1 هزار میلیارد تزریق شود با این مبلغ می‌توانند صنعت را رونق دهند نه اینکه ملت منتظر 50 هزار تومان دولت شود.

سوم، جوان سازی بدنه مدیریتی. بدنه مدیریتی و اجرایی کشور فرسوده است و نیاز به پوست اندازی در بدنه دولت داریم. اکنون بهترین فرصت است که با اشاره به منشور سیاسی اجرای گام دوم انقلاب،  نیروهای نسل جدید به بدنه مدیریتی، اجرایی و دولتی تزریق شود  که اگر این جریان محقق نشود کشور با مشکلات عدیده روبرو خواهد شد.

زورمداران در تبریز تاثیرگذار در سیاست گذاری شده اند

یکی از مشکلات برجسته این است که قدرت مداران و زورمداران می توانند جامعه را به دست بگیرند. در تبریز برخی افراد که توانایی مالی قوی دارند به راحتی می توانند در راستای سیاست گذاری استان تاثیر گذار باشد.

برنامه چهارم من در صورت انتخاب، فارغ از دغدغه سیاسی و جریان های سیاسی کشور، جریان‌سازی مردمی و انقلابی را به نفع مردم خواهد بود. جریانی متشکل از نخبگان علمی جامعه با هدف گذاری برای جامعه بهتر.

Image title

جوانان از جریان های سیاسی موجود و نفرات تکراری دلزده هستند

تبریز بیدار: عملکرد مجلس فعلی در مورد قانون گذاری، شفافیت و نظارت را چگونه ارزیابی می کنید؟

مجلس دهم بعد از پیروزی انقلاب اسلامی یکی از ضعیف ترین مجلس ها بود. شاید در مجلس آتی با دلزدگی جوانان از جریان های سیاسی موجود و تکراری بودن نفرات، ذوق زدگی نسبت به جریان سیاسی جدید به وجود آید.

در صورت انتخاب شدن، لیست اموالم را در اختیار مردم می گذارم

شفافیت و نظارت در مجلس بر اساس قانون اساسی بر عهده قوه مقننده است. در روح قانون صریحتا آمده است که وظیفه وکیل رسیدگی به امور موکل است. در این اصل پارادوکسی ایجاد شده که نمایندگان در تمام امور می توانند دخالت کنند. من به شخصه اعلام می‌کنم در صورت نماینده بودن، شفافیت در تصمیماتم در مجلس  را در اولویت قرار می دهم و لیست تمام اموال و دارایی را به مردم خواهم داد.تبریز بیدار: آیا قبول دارید که در رقابت های سیاسی برای مجلس، مطالبات مردمی فدای حزب گرایی می شود؟

ضمن احترام به جریانات سیاسی و احزاب موجود که معتقدم دارای مزایا و معایبی هستند بنده از جنس مردم بوده و سختی های زیادی را متحمل شده ام. به هیچ عنوان مسایل مردم را به مسایل حزبی ترجیح نخواهم داد و قربانی سیاست ها نخواهم کرد.

مطالبات مردم را ارجح بر مطالبات لیست می دانم

تبریز بیدار:اگر در انتخابات لیست جریان خاصی باشید، مطالبات آن جریان سیاسی را عملی می کنید؟

صد در صد مطالبات مردم را ارجح تر از لیست میدانم اگر با لیست هم وارد عرصه شوم به یقین با تمام افتخار کار می کنم و حق مردم را فدای حمایت از منافع سیاسی نمی کنم.

با تفکرات جریان انقلابی و راست وارد انتخابات شده ام و با اتکا به مبانی نظام و منویات رهبری وارد گود انتخابات خواهم شد.


گفتگو و تنظیم از تحریریه تبریزبیدار

نظرات

حمید
IR

اینکه صحبت ها خوبی شود خوبه باید منتظر نتیجه ها خوب بود فعلا حال فساد رشوه ورانت خواری در اولویت قرار دارد وباید مردم با بالا دست ها دسترسی داشته باشن فقط گفتن اینکه با مردمیم ونبود راه ارتباط یعنی حرف الکی

علی
IR

با سلام با توجه به وضع موجود ، نیاز دارد مردم اگاهانه رای بدهند و از جوانان با جرات و دارای عملکرد خوب و با برنامه حمایت کنند.