تبریزبیدار
دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ۲۱:۱۰:۲۵ شناسه خبر : ۱۰۷۷۹۴۷

معاون سازمان راهداری کشور در گفتگو با تبریز بیدار تشریح کرد؛

ماجرای درج عنوان جعلی «جمهوری قره باغ» در نقشه مدیریت راه ها چه بود؟

معاون مرکز مدیریت راه های سازمان راهداری کشور در گفتگو با تبریز بیدار اظهار داشت: عنوان جعلی «جمهوری قره باغ» توسط نقشه های آنلاین خارجی درج شده بود که بعد از اطلاع، تصحیح کردیم.

مژگان جلیلیان معاون مرکز مدیریت راه های  سازمان راهداری کشور در گفتگو با تبریز بیدار  در خصوص درج عنوان «جمهوری قره باغ» در نقشه سامانه مدیریت راه های کشور اظهار داشت: نقشه های بکار رفته در مدیریت راه های کشور از نقشه های لایه باز آنلاین و آفلاین خارجی استفاده می شود.

Image title


وی افزود: نقشه های آنلاین قابل پیشگیری نیستند و زمانی از دستکاری در اسامی یا محدوده های جغرافیایی مطلع می شویم که آن اتفاق رخ داده باشد که طراحان بین المللی این کار را انجام می دهند.

جلیلیان ادامه داد: برای مقابله با چنین مسایلی، توسط شرکت های داخلی نقشه های آفلاین بومی تولید کرده ایم که طبیعتا بیس و پایه آن نقشه های لایه باز خارجی است.

وی با اشاره به این نقشه شیطنت آمیز گفت: در نقشه پایه ای که از طرح های لایه باز خارجی استفاده کرده بودیم نام «جمهوری قره باغ» درج شده بود و چون مربوط به داخل کشور نبود، متوجه نشده بودیم و حساسیتی نیز روی آن صورت نگرفته بود.

Image title

 جلیلیان معاون مرکز مدیریت راه های  سازمان راهداری کشور افزود: بعد از اینکه این اشتباه به مرکز مخابره شد، با توجه به امکانی که برای ما در نقشه های آفلاین فراهم است، در سریع ترین زمان ممکن نسبت به اصلاح ان نام جعلی اقدام کردیم و این خطا غیرقابل برگشت است.

وی خاطر نشان کرد: این شیطنت در نقشه های بین المللی وجود دارد اما ما در نقشه های بومی و آفلاین خود آن را تصحیح کرده ایم.

نظرات

AZ

1- اگر در نقشه های بومی و آفلاین اشتباهی وجود نداشته پس سازمان متبوع سرکار خانم چه چیزی را اصلاح کرده است؟ 2- در این سخنان کوتاه هم کاملاً ضد و نقیض گویی مشخص است: می گوید پایه (بیس) نقشه های آنلاین خارجی نقشه های آفلاین داخلی است پس از این قسمت سخنان ایشان هم می توان نتیجه گرفت که مقصر تهیه کننده ی نقشه بوده است. لازم است فرد و افرادی که مرتکب این جرم فاحش شده اند به نحو مقتضی مورد مؤاخذه و مجازت قرار گیرند.