تبریزبیدار
سه شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ ۰۹:۴۶:۳۳ شناسه خبر : ۱۰۷۸۰۹۳

گزارش تبریزبیدار از فجر سلیمانی؛

برف و کولاک هم حریف غیرت آذربایجان نشد

راهپیمایی مردم ولایت‌مدار تبریز صبح امروز با وجود برف و سرما با در دست داشتن تصاویر شهدای مقاومت به خیابان ها آمدند.

به گزارش تبریز بیدار ، مردم ولایت‌مدار تبریز همزمان با سراسر کشور راهپیمایی ۲۲ بهمن را در ۴۱ امین سالگرد پیروزی انقلاب  اسلامی آغاز کردند.

Image title


راهپیمایی 22 بهمن از ساعت 9.30 طبق مسیرهای 8 گانه از محلات، خیابان‌ها و مساجد تبریز شروع شده و راهپیمایان تبریزی با وجود بارش شدید برف و کولاک، طبق برنامه اعلام شده به سمت مصلی امام خمینی(ره) حرکت کردند.

Image title

Image title

راهپیمایان تبریزی با در دست داشتن تصاویر شهید حاج قاسم سلیمانی یاد و نام سرور شهیدان جبهه مقاومت را گرامی داشتند.

Image title


Image title

Image title


تجلی صمیمیت و همدلی

حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمد علی آل هاشم در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن تبریز در گفتگو با تبریز بیدار  ضمن تمجید از عظمت حضور مردم گفت: در این روز برفی و یخبندان، این حضور  نشانگر همدلی و صفا و صمیمیت و وحدت است.

Image title


نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز خاطر نشان کرد: حضور مردم با اطاعت از فرامین رهبری  یاد آور پیام وحدت در مقابل دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

مردم مصمم تر از همیشه

محمدرضا پورمحمدی در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن در گفتگو با تبریز بیدار با تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی بیان داشت: مردم همچون گذشته و مصمم تر از قبل در صحنه های دفاع از انقلاب ایستاده اند.

Image title

استاندار آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد: مردم با قدرت و قوت ادامه دهنده راه شهیدان خواهند بود.

وی همچنین به اربعین شهادت سردار شهید قاسم سلیمانی اشاره کرده و تاکید کرد: مردم به برکت خون این شهید بزرگوار، یکپارچه و همدل و پر شور در صحنه حاضرند.

مردم از انقلاب خسته نیستند بلکه از کج روی و نفاق خسته شده اند

حجت الاسلام حسن شعبانی در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن تبریز گفتگو با تبریز بیدار  با اشاره به تقارن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی با اربعین شهادت سردار سلیمانی بیان کرد: تقارن این دو امر نشانگر این است که راه پیروزی از مقامت عبور می کند.

Image title


وی گفت: اگر بخواهیم به موفقیت و پیروزی دست یابیم راهکار آن مقاومت و استقامت است و این حضور مردمی نشان داد مردم  از اصل انقلاب و استقامت خسته نشده اند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی گفت: مردم از معنویت و ارزش های انقلاب خسته نشده بلکه مردم از سیستم های اجرایی و دولتی بعضی کج کاری ها و انحراف و دورویی ها و نفاق ها و رشوه و پارتی بازی ها خسته شده اند و به اصل انقلاب همیشه پایبند بوده اند.


خط مقدم صبر و بصیرت

قربانعلی طاهرفر کارگرادن تبریزی در حاشیه این راهپیمایی به تبریزبیدار گفت: راهپیمایی امسال با راهپیمایی سال های قبل تفاوت های دارد، هر کس امروز در صحنه حضور داشته باشد، به معنی واقعی سرباز صف اول نظام است و اگر مقرر باشد کشور یک روز تهدید به جنگ نظامی شود، اینها در صف اول خط مقدم آماده جهاد هستند  و در جنگ اقتصادی در خط مقدم صبر و تحمل و استقامت و در جنگ رسانه ای و فرهنگی، در خط مقدم بصیرت هستند.

حضور امروز تایید کلیت گفتمان مقاومت است / پیش مقدمه برای انتخابات

مرتضی صفری در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن در گفتگو با تبریز بیدار  در خصوص پیام های این حضور مردمی گفت: با توجه به اتفاقات اخیری که در کشورمان رخ داد از جمله ترور ناجوانمردانه سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همراهان ایشان و جواب قاطعی که فرزندان این نظام و سپاهیان عزیز در حمله به پایگاه عین الاسد دادند؛ قطعا حضور مردم مثل همیشه برای تایید کلیت گفتمان مقاومت است.

وی با اشاره به تقارن اربعیم سردار سلیمانی و ۲۲ بهمن گفت: قطعا سردار حاج قاسم سلیمانی به عنوان سرباز این نظام که عمر با برکتشان را صرف مردم و انقلاب کرده اند، محور وحدت هستند و این مناسبت حتما موجب حضور پررنگ تر شدن حضور مردم است.

مدیرکل صدا و سیمای استان خاطر نشان کرد: راهپیمایی ۲۲ بهمن یک پیش مقدمه برای انتخابات است و مردم با حضور امروز خود، برای برگزاری انتخابات باشکوه و گسترده اعلام آمادگی می کنند و با توجه به اهمیت جایگاه نمایندگان مردم در مجلس شورای حضور با توأم بصیرت مردم می تواند در آینده نظام و کشور موثر واقع شود.

نمایش جمهوریت نظام

بهروز مهدوی در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن تبریز در گفتگو با تبریز بیدار  اظهار داشت:  پیام این راهپیمایی به دوستان و دشمنان این است که ما همیشه بر روی آرمان های انقلاب هستیم و خواهیم ماند.

Image title


فرماندار شهرستان تبریز با اشاره به تقارن ۲۲ بهمن امسال با اربعین شهید قاسم سلیمانی گفت: مردم آذربایجان و تبریز بخاطر عشقی که به سردار دلها حاج قاسم سلیمانی دارند، حضور پر رنگی در راهپیمایی دارند و بار دیگر با آرمان های انقلاب اسلامی تجدید پیمان کردند.

وی در خصوص حماسه سیاسی مردم در انتخابات اسفند ماه نیز گفت: قطعا این حضور و مشارکت امروز تجدید بیعت با آرمان ها و دستاوردهای انقلاب است و در اسفند ماه نیز با حضور در انتخابات در جمهوریت نظام مشارکت کرده و بار دیگر جمهوریت نظام را به رخ جهانیان خواهند کشید.

مردم مدافع انقلابند

ایرج شهین باهر در گفتگو با تبریز بیدار  در خصوص حضور حماسی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: امروز هوای تبریز برفی و زیر ۱۰ درجه است ولی حضور پر شور مردم نسبت به سال های قبل بیشتر است و این نشان می دهد ملت همدل و متحد هستند.

Image title

وی در ادامه حضور پرشور مردم انقلابی تبریز را تمجید کرده و افزود: مردم تبریز پیرو خط رهبری، مدافع نظام و ادامه دهنده راه شهدا هستند.

شهردار تبریز در پایان با گرامیداشت چهلمین روز شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی عنوان کرد: مردم امروز با شور و شوق خود نشان دادند که کماکان پیرو انقلاب هستند.

شهین باهر ابراز امیدواری کرد در چله دوم انقلاب  اسلامی راهپیمایی های شکوهمندتری در دفاع از انقلاب داشته باشیم.

تبریز جغرافیای مقاومت

سرلشکر محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع راهپیمایان مردم تبریز در محل مصلی اعظم امام(ره) با بیان اینکه باید در دروازه تبریز بنویسند «جغرافیای مقاومت»، عنوان کرد: در چهره های مردم در زیر این برف، عشق و غیرت و وفاداری و بصیرت موج می زند.


وی در ادامه گفت: ما در سال اول چله دوم انقلاب هستیم و سخت ترین تحریم ها را علیه ایران اعمال کردند و نفت ایران، انتقال دلار و‌ارز خارجی را ممنوع کردند، ۲۸ سال است از زمان دولت هاشمی تاکنون سیاست عادی سازی را داشته اند و مردم و رهبری همواره حمایت کردند.

وی در ادامه ابراز کرد:برجام یک تفکر است، چکیده این سیاست ها،برجام است،نتیجه همه ی این تفکرات دولت ها،برجام است، ایران فعالیت های هسته ای را محدود کند، انها هم دست از تحریم بردارند و نتیجه 30 ساله برجام شد.

رضایی با اتکا به بیانات رهبری اذعان کرد: رهبر انقلاب صبر کرده اند تا ببینیند نتیجه این سیاست چه می شود، ترامپ هر روزهر هفته ایران را تحریم می کند،حتی مراجع تقلید را تحریم کرده.ایران،ملت،رهبر انقلاب ۳۰ سال تحمل کردند.اگر تفکر انقلاب اسلامی وارد اقتصاد ایران میشد،اقتصاد به این شکل نبود.

وی گفت: چرا ملت ایران را تحریم می کنید؟ ملت ایران اشتباه کرده که می خواهد روی پای خود با ایستد؟رییس جمهور تروریست امریکا دستور ترور سردار سلیمانی را داد و افتخار هم می کند

این مقام مسئول بیان کرد: سردار سلیمانی به دعوت نخست وزیر عراق مهمان عراق بود و ارتش امریکا نه از مقابل بلکه از پشت زدند، حمله به عین الاسد شروع یک انقلاب است.

Image title


وی با اشاره به مقاومت مردم ایران اظهار کرد: مردم ایران ۳۰ سال صبر کردند تا ثابت شود امریکا و اروپا دوستی شان را ثابت کنند اما شهادت قاسم سلیمانی سرآغاز انقلابی خواهد بود که آمریکا را ز متطقه خارج خواهیم کرد

رضایی در خصوص انتقام سردار سلیمانی نیز بیان کرد: انتقام از عین الاسد شروع شده و هنوز پایان نخواهد یافت، نجات اقتصاد ایران و منطقه و جهان اسلام در گرو بیرون کردن آمریکا از منطقه است.

وی خطاب به امریکا ادامه داد: شما(امریکا) تروریست و جنایتکار هستید،بمباران ها در یمن، دشمنی ها علیه ایران در عراق همه از آمریکا است. امروز حتی در اوج مبارزه با آمریکا بحث مذاکره را مطرح می کنند،ملت ایران قیام کردند.