تبریزبیدار
چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ ۰۸:۱۲:۳۹ شناسه خبر : ۱۰۷۸۱۱۰

حاشیه نگاری تبریزبیدار از حماسه 22 بهمن؛

ایراد از انتخاب است نه انقلاب / بغض انقلابی برای سردار آسمانی

مردم با حضور خود در راهپیمایی۲۲ بهمن سال ۹۸ نشان دادند که به اصول، آرمان‏ ها و اهداف انقلاب اسلامی پایبند هستند.

سرویس اجتماعی تبریز بیدار / معصومه نعمتی

راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال با سال های گذشته تفاوت زیادی دارد و آن هم نبود حاج قاسم سلیمانی میان ملت ایران است؛ چهل روز از نبودنش می گذرد و ما هنوز باور نکرده ایم.

دیروز جشن چهل و یکمین سال پیروزی انقلاب اسلامی و راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن در همه ی شهر های ایران برگزار شد. میلیون ها نفر از ایرانیان هر ساله برای جشن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران به راهپیمایی آمدند و یک صدا شعار های ضد آمریکایی و ضد استکبار جهانی سر می دادند.

مردم با حضور خود در این راهپیمایی ها نشان می‌دادند به اصول، آرمان‏ ها و اهداف انقلاب اسلامی پایبند هستند همان طور که انقلاب اسلامی با حرکت و پشتیبانی مردم بیمه شده است، این حرکت ‏ها هم که به نتیجه رسیده و در عرصه های مختلف شکوفا شده است.


طبق روال هر ساله، مردم غیور تبریز از چند نقطه مختلف شهر راهپیمایی خود را آغاز کرده و در پایان خود را به مصلی امام(ره) رساندند تا نماز ظهر را به اقامه حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم، اقامه کنند.

Image titleخانم مشتاق از بسیجیان تبریز است که در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کرده است و می گوید: پیام این حضورمان به دشمنان این است که تا ظهور امام زمان در صحنه حاضریم و پشت ولایت فقیه هستیم.

Image title


او ادامه می دهد: دشمنان اسلام در رسانه های خود حضور گسترده مردم در راهپیمایی را کمرنگ تر نشان می دهند چرا که می خواهند بگویند مردم ایران انقلاب را نمی خواهند و خسته شده اند در حالی که اینگونه نیست؛ وقتی دشمن این شرایط را به وجود می آورد در فکر خود می تواند به ما تسلط پیدا کند و به کشورمان نفوذ کند که به خواسته های شوم شان برسد ولی هیچ غلطی نمی تواند بکند.

وی اضافه می کند: حضور مردم در راهپیمایی برای دشمنان اسلام جواب دندان شکن بود و در راهپیمایی حضور گسترده در انتخابات نیز تایید شد که من خودم با دیدن این جمعیت خوشحال شدم.

از خانم مشتاق می خواهم جمله ای در مورد سردار سلیمانی بگوید که بغض می کند و اشک در چشمانش جمع می شود که با صدای لرزان می گوید: وقتی اسم حاج قاسم می آید اصلا نمی توان صحبت کرد.

Image title


زهرا عبدی از جوانان انقلابی است که معتقد است: اولین پیام حضورمان به دشمن این است که با وجود مشکلات در کشورمان مردم ما اقتدار دارند و با یکدیگر متحد هستند و پشت رهبرمان ایستاده اند.

وی ادامه می دهد: دوستانی که به دلیل مشکلات کشورمان در راهپیمایی شرکت نمی کنند این است که مشکلات کشور ممکن است در این دوره موقت رخ داده باشد ولی انقلاب اسلامی، انقلابی است که چهل و یک سال پیش اتفاق افتاده و با حضور خالصانه مردم و با اعتراضشان انقلاب را دینی و اسلامی کردند.

او اضافه می کند: کشورمان یک کشور اسلامی است و ممکن است از کشور های غربی افرادی به این دین جذب شوند لذا کشور های غربی با ما دشمنی می کنند تا حضورمان را کمرنگ نشان دهند و تا به مردم خود بگویند جمعیت ایران کم است و متحد نیستند.

خانم عبدی می گوید: راهپیمایی امسال که مزین به نام و یاد سردار آسمانی، سردار سلیمانی بود و با وجود برف و سرما مردم در راهپیمایی شرکت کرده بودند.

Image title


او معتقد است: انتخابات، دومین امتحان مهم ما است و آینده ی کشورمان به آن وابسته است و اگر مشکلاتی وجود دارد از بی کفایتی بعضی از مسئول ها است و اگر ما دولت خوبی تعیین کنیم این مشکلات کاهش می یابد و ما زیر رصد دشمن و کشورهای غربی هستیم اتحادمان را نشان دهیم و رای دهیم تا قدم مثبتی در راه کشورمان برداریم.

مهنا ساجدی از جوانان دیگری است که می گوید: باید راه شهیدان و سردار سلیمانی را ادامه دهیم و همیشه در راهپیمایی ها شرکت کنیم؛ برای حفظ خون شهدا و رشادت‌های رزمندگان اسلام باید همواره در صحنه بمانیم و باید مردم نشان دهند که هر جا دشمن خیال می‌کند عدم حضور آنها می تواند فرصتی برایشان ایجاد کند، حضور بیابند و مشت محکمی بر دهان دشمنان بزنند.

او ادامه می دهد: ما هر سال در چنین مناسبت هایی شاهد خط و نشان کشیدن‏ دشمنان اسلام و کشورهای غربی هستیم و در شرایط فعلی باتوجه به توطئه های متعدد دشمنان انقلاب اسلامی، نیاز به وحدت ملی و حرکت در مسیر انسجام و یکپارچگی بیشتر از گذشته احساس می‌شود.