تبریزبیدار
چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۱۲:۴۱ شناسه خبر : ۱۰۷۸۱۲۰

رئیس ستاد انتخابات شهرستان تبریز تشریح کرد؛

رصد تبلیغات نامزدهای انتخاباتی / ارائه کد ملی برای رای دادن الزامی است

فرماندار و رئیس ستاد انتخابات شهرستان تبریز در جمع خبرنگاران به تشریح فرآیند اخذ رای در انتخابات جاری مجلس یازدهم پرداخت.

به گزارش تبریز بیدار ،بهروز مهدوی فرماندار شهرستان تبریز ظهر امروز  در نشست خبری با اصحاب رسانه بیان کرد: شعب اخذ رای تبریز، آذرشهر و اسکو نهایی شده است و 1002 شعبه در این حوزه های انتخابیه وجود دارد که در شهرستان تبریز 799 شعبه اخذ رای وجود دارد.

وی در خصوص شعب اخذ رای شهرستان تبریز تشریح کرد: در بخش باسمنج و سردرود 77 شعبه اخذ رای، در شهر تبریز 683 شعبه اخذ رای و 6 شعبه سیار وجود دارد، در شهر اسکو 16 شعبه اخذ رای و یک بخش سیار وجود خواهد داشت.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان تبریز با بیان اینکه هر نامزدی که 20 درصد آرا را کسب کند به مجلس راه پیدا می کند، اذعان کرد: 100 شعبه اخذ رای افزایش پیدا کرده است و امیدواریم نتایج آرا را زودتر اعلام کنیم و رضایت عمومی به دست آید.

Image title


وی با اشاره به آخرین آمار واجدین شرایط رای در استان و تبریز اظهار کرد: یک میلیون و  379 هزار و 770 نفر واجدین شرایط در استان وجود دارد که نزدیک به 70 درصد هر شهرستان واجد شرایط می باشند و از این بین 138 نفر نامزد وجود دارد که در روز انتخابات به رقابت می پردازند.

مهدوی همچنین در خصوص نحوه تبلیغات نامزدها نیز گفت: تمامی آثار تبلیغاتی نباید بیشتر از اندازه 70 در 50 باشند، نامزد های انتخاباتی می تواند دو ستاد یکی برای بانوان و یکی برای آقایان ایجاد کنند. عکس های انتخاباتی و تبلیغاتی نیز باید عکس سال جاری باشد.

وی در ادامه به رصد انتخاباتی اشاره کرد و عنوان داشت: یک ستاد نظارتی در فرمانداری وجود دارد که بر تصاویر تبلیغاتی نظارت می کند و این تیم رصد تمام مباحث قانونی را رصد می کنند.

فرماندار تبریز ابراز کرد: روز دوم اسفند ماه ساعت 8 صبح انتخابات شروع می شود و از مردم تقاضا داریم رای خود را خوانا و داخل کادر مربوطه بنویسند و کد نامزدها حتما نوشته شود.

وی در مورد شرایط رای دهندگان خاطر نشان کرد: در روز اخذ رای افراد رای دهنده باید 18 سال تمام باشند که با به همراه داشتن شناسنامه و کارت ملی صورت می گیرد و اگر کارت ملی نباشد، شماره ملی خود را ارایه دهند تا هویت آنها احراز شود.