تبریزبیدار
چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۵۰:۳۶ شناسه خبر : ۱۰۷۸۱۲۱

رییس پلیس آگاهی آذربایجان شرقی خبر داد؛

دستگیری سارقان غیربومی منازل در تبریز

سرهنگ عباس زاده گفت: یک باند ۲ نفره سرقت از منازل تبریز که از مرکز کشور به این استان اماده بودندتوسط نیرو‌های پلیس در تبریز دستگیر شدند.

به گزارش تبریز بیدار ،سرهنگ  عباس زاده رییس پلیس آگاهی آذربایجان شرقی گفت: یک باند ۲ نفره سرقت از منازل تبریز که از مرکز کشور به این استان اماده بودند، توسط نیرو‌های پلیس در تبریز دستگیر شدند.

وی بیان کرد: این افراد در یکی از واحد‌های مسکونی تبریز اقدام به سرقت می‌کنند که با آگاهی و اعلام همسایه‌ها به پلیس ۱۱۰ عوامل گشت به محل اعزام می‌شوند.

سرهنگ عباس زاده اظهار کرد: سارق‌ها که در پارکینگ مخفی شده بودند با پلیس درگیر و در نهایت دستگیر می‌شوند.

وی افزود: ارزش طلا‌های مسروقه از این منزل ۴۰۰ میلیون تومان بود، این سارقان همچنین به ۸۰ مورد سرقت از داخل خودرو در تهران و چند مورد نیز در تبریز اعتراف کرده اند.

رییس پلیس اگاهی آذربایجان‌شرقی افزود: همچنین اعضای یک باند چهار نفره برداشت‌های غیرمجاز از حساب‌های بانکی به صورت اسکیمر در تبریز شناسایی و دستگیر شدند.

سرهنگ عباس زاده عنوان داشت: باند ۴ نفره متشکل از ۲ زن و ۲ مرد با دامنه سنی ۲۲ تا ۲۵ سال در یکی از فروشگاه‌های تبریز فعالیت میکردند که دارای سوابق متعدد سرقت و تجاوز به عنف سرقت می‌باشند.

وی گفت: این افراد یک دستگاه اسکیمر کپی رایت کارت‌های بانکی کنار دستگاه پوز در فروشگاه مستقر کرده بودند که اطلاعات و مشخصات حساب کارت بانک‌ها را برداشت و به رمز و مشخصات دستگاه دست می‌یافتند.

سرهنگ عباس زاده گفت: این باند ۲۸۰ مورد کپی اطلاعات انجام داده و از این تعداد از ۶۲ مورد در حدود ۵۰۰ میلیون تومان برداشت کرده بودند.

وی در پایان افزود: شهروندان در هنگام خرید از فروشگاه‌های مختلف رمز کارت‌های بانکی خود را به هیچ عنوان در اختیار فروشندگان و افراد غیر قرار ندهند و کارت‌ها را خودشان به پوز بانکی بکشند.