تبریزبیدار
چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ ۲۱:۲۱:۵۳ شناسه خبر : ۱۰۷۸۱۳۲

جانشین فرمانده کل سپاه در تبریز مطرح کرد؛

جنگ را به خانه دشمن کشاندیم / در اداره اقتصاد کشور با قاعده دشمنان جلو رفته ایم

سردار فدوی گفت:امروز خیلی سریع جنگیدن در خانه خود را به جنگیدن در خانه دشمن تبدیل کردیم.

به گزارش تبریز بیدار ،  سردار سرتیپ پاسدار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ظهر امروز در مراسم اربعین شهادت سردار قاسم سلیمانی در مصلی اعظم امام خمینی(ره)تبریز گفت: بیش از ۴۱ سال است که انقلاب اسلامی در سرتاسر کشور و دل های مردمان مسلمان منطقه سایه افکنده و برکات بی انتهای خود را گسترده است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی یک کلمه بیشتر و یک کلمه کمتر از اسلام نیست، افزود: یکی از مشخصه های خاص انقلاب اسلامی و امام(ره) این بود که دل های بیشماری را بیدار کرد و دلدادگان انقلاب اسلامی پرورش داده شده و عظمت یافته و خود مکتب شدند.

دشمنان انقلاب

سردار فدوی ادامه داد: خبیثان عالم و شیطان بزرگ برای دشمنی با انقلاب اسلامی حتی یک لحظه را هم از دست نداده اند اما بدلیل نیرویی که در جوانان و ملت ما به وجود آمده، نتوانستند حتی در یک مورد پیروز شوند.

وی خاطر نشان کرد: در این راه ستارگان درخشانی از جمله شهیدان باکری ها و تجلایی ها نقش بازی کرده و عظمت آفریده اند.

سردار فدوی تاکید کرد: اگر در مسیر حرکت به تکالیف الهی خود عمل کنیم، وعده الهی برای پیروزی تخلف ناپذیر است و این قاعده در طول ۴۱ سال از انقلاب اسلامی جاری بوده است.

جنگ در خانه دشمن

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: روزی در خرمشهر و در خانه خود با دشمن می جنگیدیم، امروز خیلی سریع جنگیدن در خانه خود را به جنگیدن در خانه دشمن تبدیل کردیم.

مکتب سلیمانی

وی اظهار داشت: ۴۰ روز بعد از شهادت شهید سلیمانی، او بر تارک دل ها می درخشد، او دلداده شهدای قبل از خود بود، دل او با شنیدن نام شهید باکری و شهید کاظمی، منقلب می شد. 

سردار فدوی با بیان اینکه شهدای ما به مثابه یک روح در چند بدن بودند، افزود: آخرین دستنوشته شهید سردار سلیمانی نیم ساعت قبل از پرواز به بغداد، همان دستنوشته آخر شهید باکری در عملیات بدر بود که نوشته بود "خدایا مرا پاکیزه بپذیر".

وی به خدمات سردار شهید سلیمانی اشاره کرده و گفت: روند نیروی قدس سپاه با آمدن شهید سلیمانی متحول شده بود.

این مقام ارشد نظامی تصریح کرد: همه مجامع بین الملل، به شهادت رساندن سردار سلیمانی را حماقت بزرگ دانستند.

آمریکا و پیکر اربا اربا

وی در ادامه گفت: آمریکایی ها عددی نیستند که کسانی مثل سردار سلیمانی و شهید رضوان را به شهادت برسانند، وقتی دل سردار سلیمانی مشتاق معبود بود، آمریکا اسباب و ابزار شهادت می شود.

سردار فدوی اظهار داشت: "اربا اربا" برای پیکر مقدس حضرت علی اکبر(ع) با شمشیر بود و "اربا اربا" ی شهید سلیمانی و همراهان او با قوی ترین مواد منفجره بدست خبیثان به قوع پیوست.

وی بیان داشت: شهید سلیمانی پرورش یافته مکتب امام(ره) بود که خود به مکتب تبدیل شد، باید مشخصه های این مکتب را شناخت و اصلی ترین مشخصه، انجام تکالیف الهی است.

سردار فدوی تاکید کرد: می شود مثل شهید سلیمانی و شهید باکری به تکلیف الهی خود عمل کرد و مثل آنها شد حتی بالاتر، حضرت سلمان به مرتبه ای رسید که جز اهل بیت(ع) شد.

گرفتاری های کشور

وی با بیان اینکه در اثر عدم انجام تکالیف خود گرفتار می شویم، افزود: گرفتاری های امروز کشور در شان ملت رشید ایران نیست که برخی مواقع "کاسه چه کنم چه کنم" دست می گیریم.

جانشین فرمانده کل سپاه گفت:  ما در انجام برخی تکالیف خود جان ها داده ایم و شهید تقدیم کردیم اما در برخی تکالیف که نیاز به جان دادن نیست به تکلیف الهی عمل نکردیم، در مسایلی چون اقتصاد بر اساس قاعده دشمنان عمل کردیم.

وی ادامه داد: اگر همگی مثل شهید سلیمانی عمل کنند، عنایت بی حد خداوند شامل همه می شود.

انتخابات تجلی تکلیف الهی

سردار فدوی به اهمیت انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره کرده و گفت: شرکت در انتخابات دوم اسفند، تجلی عینی انجام تکالیف الهی است که امام(ره) و امام حاضر بر آن تاکید دارند.امام علی(ع) مشروعیت خود را از خدا گرفته بودند، اما ۲۵ سال صبر کردند تا مردم سراغ ایشان آمدند.

وی خاطر نشان کرد: دشمنان و خبیثان عالم نمی خواهند این تجلی تکلیف در دوم اسفند انجام شود و با محاسبه غلط، عدم حضور مردم پای صندوق رای را تصویرسازی می کنند.

جانشین فرمانده کل سپاه تصریح کرد: دشمنان این روزها خباثت کرده، و ناامیدی را بین مردم ترویج و تلقی می کنند.