تبریزبیدار
پنج شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۲۶:۴۶ شناسه خبر : ۱۰۷۸۱۴۵

در گفتگوی چالشی با شهردار منطقه 10 تبریز مطرح شد؛

چرا اغلب تابلوهای شهید زدایی در مناطق محروم بود؟ / مناطق برخوردار به مناطق کم برخوردار کمک نمی کنند!

شهردار منطقه 10 تبریز اظهار داشت: منطقه 10 یکی از مناطقی است که نیاز به کمک دارد ولی از سه منطقه ای که مقرر بود به این منطقه کمک کنند جز منطقه 2 هیچ کدام حاضر به کمک نشد.

رسول وظیفه شناس در حاشیه نشست خبری خود در پاسخ به سوال تبریز بیدار  در خصوص گلایه های شهروندان شهرک ارم نسبت به تجمع وانت بارها در پل ارم و ایجاد راهبندان اظهار داشت: در طی دو هفته اخیر گذشته تلاش کردیم که ساماندهی و متفرق کنیم.

لزوم ساماندهی وانت بارها

شهردار منطقه 10 تبریز ضمن تاکید بر شرایط اقتصادی و لزوم ارائه فضا به این وانت بارها گفت: 40 متر پایین تر از محل فعلی، جای خالی برای نگه داشتن ماشین و فروش میوه وجود دارد ولی اینها حاضر نیستند به آنجا بروند. 

وظیفه شناس به لزوم حمایت نیروی انتظامی تاکید کرد و گفت: شهرداری به تنهایی نمی تواند این مناطق را ساماندهی کند،  در صورت همراهی نیروی انتظامی  و دادگستری، این کار برای ما تسهیل می شود و باعث کاهش تبعات اجتماعی نیز می گردد.

شهید زدایی

وی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار تبریز بیدار در مورد علت اینکه چرا تعداد قابل توجه توجهی از تابلوهای معابری که عنوان شهید از آن حذف شده بود مربوط به منطقه 10 بود،  بیان داشت:  حدف نام شهدا از روی تابلو ها عمدی نبود  و نوشتن کلمه شهید را فراموش کرده بودند ولی در مراکز نظارتی شهرداری که برای بررسی موضوع مراجعه کردند، دیدند این تابلو ها از قبل بودند و سریعا این مساله حل شد.

شهردار منطقه 10 در ادامه گفت: مردم تبریز  همواره  به نظام و انقلاب، شهدا و خانواده های شهدا علاقه و تعصب خاصی دارند و پایتخت تشیع است و تبریز در گذشته در مشروطه و انقلاب پیشرو مطالب مربوط به شهدا بود و ان شاء الله دیگر چنین اتفاقی نیفتد.

توزیع عادلانه درآمد شهرداری

وی در پاسخ به دیگر سوال خبرنگار تبریزبیدار در مورد ضرورت توزیع عادلانه درآمدهای شهرداری در مناطق کم برخوردار از جمله منطقه 10 گفت: منطقه 10 یکی از مناطقی است که نیاز به کمک دارد ولی از سه منطقه ای که مقرر بود به این منطقه کمک کنند جز منطقه 2 کسی حاضر به کمک نشد.

وظیفه شناس گفت:  اولویت اصلی انقلاب فقر زدایی بود امام (ره) فرموده بودند که به کوخ نشین ها و مستضعفین توجه کنیم چرا که فلسفه انقلاب خدمت به مردم بود، تاکید امام بر این بود که ما آمدیم مردم فقیر عزت پیدا کنند و باید خدمت کنیم و تمام مناطق باید مورد توجه قرار گیرند.

وی درادامه یاد آور شد: طبق جلسه ای که برگزار گردیده، مقرر شده مناطق دیگر، در پروژه های منطقه 10 کمک کنند تا باعث پیشرفت و توسعه شوند.

آرامستان ستارخان

شهردار منطقه 10 در پاسخ به دیگر سوال خبرنگار ما در مورد تعیین تکلیف پارک و آرامستان ستارخان تبریز اظهار داشت: این پارک ستارخانه در شش ماهه دوم سال 99 افتتاح می شود. این  پارک ستارخان  ۳۵ هزار متر مربع است که قبلا قبرستان بوده و پس از یک سال و نیم موفق به اخذ مجوز لازم برای تعویض سنگ قبرها و احداث پارک شده ایم.

وی افزود: قبرستان ستار خان 158 شهید مدفون در دل خود دارد ولی به خاطر سهل انگاری برخی مسئولین، تا کنون متروک مانده بود و مرکز فساد و بزه و آسیب های اجتماعی شده بود ولی اکنون با وجود سختی های بسیار و حفظ شان مدفونین و شهدا، این قبرستان ساماندهی می شود.