تبریزبیدار
پنج شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ ۱۳:۲۷:۴۰ شناسه خبر : ۱۰۷۸۱۴۷

مدیر عامل سازمان قطار شهری تبریز و حومه خبر داد

آغاز مسافرگیری فاز سه خط یک مترو تبریز

مدیرعامل سازمان قطار شهری تبریز و حومه گفت: با تلاش تمام متولیان امر امروز افتتاح خط ۱ به صورت کامل محقق شده است و از ایستگاه ۱۲ تا ایستگاه ۱۸ خط ۱ مترو به صورت آزمایشی روزانه سه ساعت در مسیر مسافرگیری می‌کند.

به گزارش تبریز بیدار ،مدیرعامل سازمان قطار شهری تبریز و حومه گفت: با تلاش تمام متولیان امر امروز افتتاح خط ۱ به صورت کامل محقق شده است و از ایستگاه ۱۲ تا ایستگاه ۱۸ خط ۱ مترو به صورت آزمایشی روزانه سه ساعت در مسیر مسافرگیری می‌کند.

مصطفی مولوی فرد پنجشنبه، 24 بهمن در آیین افتتاح فاز سه خط یک متروی تبریز اظهار کرد: افتتاح فاز پایانی خط یک در این ایام یک اتفاق مبارکی است، این فاز با ۷.۲ کیلومتر با هفت ایستگاه که فعلا سه ایستگاه آن به صورت عبوری است، فعالیت خود را آغاز می‌کند.

وی ضمن تقدیر از حمایت‌های دولتی و شهرداری کلانشهر تبریز در تحقق این مهم گفت: جا دارد از زحمات مدیران قبلی قطار شهری، شهرداران قبلی، همکارانم در سازمان قطار شهری، پیمانکاران، مشاوران، استاندار محترم، اعضای هیات مدیره، شهردار کلانشهر تبریز، اعضای شورای شهر، سازمان‌های خدمت رسان و بخصوص شرکت برق و نمایندگان مجلس، تشکر کنیم.

 وی ادامه داد: از اهتمام ویژه دولت که در این دوران بی پولی و جنگ اقتصادی تمام عیار در کنار ما بودند و از آقای دکتر نوبخت که در تامین بودجه کمک و یاری کردند، قدردانی می‌کنیم.

مدیر عامل سازمان قطار شهری تبریز و حومه با اشاره به اشتغال بیش از ۱۴۰۰ نفر در پروژه بزرگ قطار شهری تبریز گفت: اگر تامین بودجه و املاکی که شهرداری در اختیار ما قرار داده نبود، امروز مترو همچون سال‌های قبل در آستانه تعطیلی قرار داشت.

مولوی، با اشاره به بهره‌برداری از ایستگاه میدان کهن در این آیین گفت: محل این ایستگاه یکی از قدیمی ترین میادین شهر تبریز بوده و همجواری آن با بازار بزرگ شهر تبریز نقش تاثیر گذاری در ارتباطات و تجارت داشته و این میدان محل تقاطع و تبادل سه خط مترو است و امیدواریم با کمک دولت و پیگیری نمایندگان مجلس با توسعه راه‌ها، تبریز به عنوان پل ارتباطی بین ایران و اوراسیا نقش آفرینی کند.

وی با تاکید بر احیای جایگاه تجاری شهر تبریز بیان کرد: صنعت مترو می‌تواند در توسعه شهر و جذب گردشگر و عبور از مناطق قدیمی شهر با حفظ هویت و آثار آن‌ها به این توسعه کمک کند.

بر اساس این گزارش، خط یک مترو به طول ۱۷٫۲ کیلومتر، در سه فاز طراحی شده و شامل ۱۸ ایستگاه و دو پایانه ابتدایی و انتهایی است.