تبریزبیدار
پنج شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ ۱۳:۵۱:۳۵ شناسه خبر : ۱۰۷۸۱۴۸

امشب اخرین مهلت ثبت نام در کنکور سراسری

مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور گفت: مهلت شرکت در کنکوری سراسری سال ۱۳۹۹ ساعت ۲۴ امروز پنج شنبه ۲۴ بهمن ماه پایان می‌یابد و این مهلت به هیچ وجه قابل تمدید نیست.

به گزارش تبریز بیدار ،حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، درباره آخرین مهلت ثبت نام در کنکور سراسری گفت: مهلت شرکت در کنکوری سراسری سال ۱۳۹۹ که از روز چهارشنبه ۱۶ بهمن ماه آغاز شده است تا ساعت ۲۴ امروز پنج شنبه ۲۴ بهمن ماه پایان می‌یابد.

توکلی در ادامه تاکید کرد: این مهلت به هیچ وجه قابل تمدید نیست.

توکلی در ادامه گفت: ثبت‌نام برای شرکت در آزمون سراسری سال ۹۹ منظور پذیرش دانشجو در رشته‌های با آزمون دوره‌های روزانه، شبانه، نیمه حضوری، مجازی و پردیس‌های خودگردان دانشگاه پیام نور، مؤسسات آموزشی غیر انتفاعی، غیر دولتی و همچنین رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد است.

توکلی یادآوری کرد: تا ساعت ۱۱ و ۳۰ صبح امروز پنج شنبه، ۲۴ بهمن تعداد ۷۶۳ هزار و ۹۶ داوطلب در کنکور سراسری ۹۹ ثبت‌نام کرده‌اند.

وی افزود: به داوطلبان متقاضی شرکت در این آزمون توصیه می‌شود طی فرصت باقیمانده به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و با مطالعه شرایط و ضوابط شرکت در کنکور سراسری، نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

توکلی افزود: گزینش دانشجو در رشته‌های با آزمون ۹۹ بر اساس نمره کنکور و سوابق تحصیلی یا همان معدل دیپلم صورت خواهد گرفت و هر داوطلب می‌تواند بدون در نظر گرفتن نظام آموزشی خود، نظام آموزشی را که می‌خواهد آزمون دهد.

مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور گفت: کارت ورود به جلسه رشته‌های با آزمون کنکور سراسری از ۹ تیر ۹۹ بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد و داوطلبان تا ۱۱ تیر فرصت دارند نسبت به دریافت پرینت کارت ورود جلسه و برگ راهنمای مربوطه اقدام کنند. آزمون سراسری سال ۹۹ در روزهای دوازدهم و سیزدهم تیر ۹۹ در حوزه‌های امتحانی مربوطه و در سراسر کشور برگزار می‌شود و کارنامه اولیه این آزمون دهه دوم مرداد منتشر می‌شود. داوطلبان می‌توانند به صورت اینترنتی نسبت به انتخاب رشته‌های مد نظر خود اقدام کنند. نتیجه نهایی کنکور ۹۹ نیز در دهه دوم شهریور از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور به نشانه www.sanjesh.org اعلام خواهد شد.

ثبت‌نام بدون توجه به نوع نظام آموزشی در کنکور ۹۹

براساس مصوبه جلسه هجدهم شورای سنجش و پذیرش دانشجو ۲۹ تیرماه ۹۸ داوطلبان آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ مجاز هستند در زمان ثبت‌نام بدون توجه به نوع نظام آموزشی که در آن تحصیل کرده‌اند، نوع مجموعه سوالات خود را از نظام آموزشی دیگر (نظام آموزشی ۳-۳-۶ و یا نظام آموزشی سالی واحدی- ترمی واحدی) انتخاب کرده و در جلسه آزمون به آن پاسخ دهند.

به داوطلبان تاکید شده است در انتخاب مجموعه سوالات در تقاضانامه ثبت‌نام خود دقت لازم را به عمل آورند چرا که تبعات هر نوع اشتباه در انتخاب نوع سوالات به عهده شخص داوطلب بوده و در جلسه آزمون، مجموعه سوالات انتخابی به داوطلب تحویل داده خواهد شد و تغییر مجموعه سوالات برای داوطلب در زمان برگزاری آزمون میسر نخواهد بود.

نوع مدرک تحصیلی مورد نیاز برای شرکت در کنکور سراسری


۱) دارا بودن دیپلم نظام آموزشی جدید ۳-۳-۶، اعم از شاخه‌های نظری، فنی و حرفه‌ای یا کاردانش و یا اخذ دیپلم حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۹، دارا بودن مدرک پیش‌دانشگاهی و یا اخذ مدرک پیش‌دانشگاهی حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۹، دارا بودن دیپلم دوره چهارساله نظام قدیم و یا مدرک کاردانی (فوق دیپلم) برای داوطلبان الزامی است.


۲) دارندگان دیپلم فنی و حرفه‌ای و کاردانش (نظام آموزشی غیر ۳-۳-۶) که فاقد مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی هستند حق ثبت‌نام در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ را ندارند و در صورت ثبت نام در آزمون به عنوان متخلف شناخته شده و برابر ضوابط با آنان برخورد خواهد شد.