تبریزبیدار
یکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۱۰:۵۰ شناسه خبر : ۱۰۷۸۱۹۰

تبریزبیدار گزارش می دهد؛

خبری از توقف جریمه در دیوان نیست / حکم ژائله اجرا می شود

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان آذربایجان شرقی از صدور حکم قطعی ۱۸ میلیارد ریالی برای احتکار ۲ هزار و ۵۰۰ تن برنج در مراغه خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار ، سیداحد یوزباشی در خصوص سرنوشت پرونده احتکار برنج در مراغه اظهار کرد: با دریافت گزارش احتکار برنج خارجی دپو شده در انبارهای یک شرکت خصوصی، سریعاً اکیپ گشت مشترک تعزیراتی به محل اعزام و موضوع مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در بازرسی انجام شده با حضور نمایندگان اداره صنعت، معدن و تجارت و اطلاعات مراغه مشاهده شد که کامیون‌های حامل در صف و زنجیره‌ای نسبتاً طولانی مشغول تخلیه محموله از نوع برنج وارداتی هستند که پس از بررسی‌ها مشخص شد برنج‌های مذکور از مبدأ اسکله شهید رجایی بندرعباس به این مقصد رسیده و بنا به اظهارات متولیان و مسئولین انبار کارخانه علاوه بر دپوی آن حجم از کالا، مقرر بود در ساعات آتی نیز محموله ۲۳ تن برنج به انبار مورد نظر منتقل و تخلیه شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان آذربایجان شرقی گفت: با توجه به دلیل حجم غیر معمول و کثرت کالا و اینکه نوع آن از کالاهای اساسی و مورد نیاز جامعه و گروه اول است و با ارز دولتی ۴۲۰۰ تومان وارد کشور شده بود، پرونده در شعبه مورد رسیدگی و نهایتا شرکت ملزم به فروش کالای مورد نظر، مطابق موازین در شبکه اصلی و مجاری قانونی شده و مدیرعامل به پرداخت ۱۸ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد که حدود ده درصد از میزان ارزش ریالی کالا است.

یوزباشی تصریح کرد: رأی صادره قطعی بوده و در شعبه اجرای احکام اداره کل تعزیرات حکومتی استان در حال انجام است.

گزارش تبریزبیدار می افزاید؛ بر اساس گزارش رسانه ها این انبار برنج متعلق به یونس ژائله رئیس اتاق بازرگانی تبریز بود که از همان زمان انتشار خبر احتکار در آبان ماه سالجاری، رسانه های استان مورد هجمه بی مهری ها قرار گرفتند.

تبریزبیدار از جمله رسانه هایی بود که در پی انتشار این خبر و مصاحبه با مسئولین ذیربط تهدید به شکایت شد و فشارها برای عدم پیگیری موضوع ادامه داشت.

چندی پس از انتشار خبر محکومیت این فعال اقتصادی، منابع غیررسمی مدعی شدند که پرونده جهت توقف اجرای حکم و بررسی بیشتر به دیوان عالی عدالت اداری ارسال شده که این اظهارات مدیرکل تعزیرات حکومتی استان به تمام این شایعات پایان داد.