تبریزبیدار
سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ۲۱:۲۷:۲۳ شناسه خبر : ۱۰۷۸۲۲۷

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب استان در پاسخ به تبریزبیدار؛

شاکری: همه اصولگرایان قاعده ائتلاف را پذیرفته بودند

شاکری در پاسخ به سوال تبریزبیدار در خصوص الزام نامزدها بر پایبندی به میثاق نامه گفت: همه اصولگرایان قاعده ائتلاف را پذیرفته بودند.

به گزارش تبریز بیدار ، محمدیوسف شاکری رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت شرکت در انتخابات بیان کرد: هر دوره انتخابات جایگاه و اهمیت خود را دارد،جدای از اینکه امام خمینی(ره) جایگاه مهم مجلس را تعیین کرده اند، آنچه که مهم است، ویژگی خاص این دوره از انتخابات است و اکنون به یک تغییر راهبردی نیاز داریم و امیدواریم این انتخابات منجر به این تغییر شود.
وی در ادامه گفت: مشارکت مردمی از موضوعات مهم است. یکی از پایه های ایجاد امنیت، پشتیبانی مردمی از حاکمیت است.انتخابات هرچقدر هوشمندانه انجام شود، می تواند ما را در تراز سطوح مختلف از جمله در سطح بین المللی قرار دهد.

شاکری همچنین با اشاره به ساز و کار ائتلاف نیروی های انقلاب عنوان کرد:  تاکنون در مجموعه احزاب و تشکلها با یک روند مشخص پیش رفته و خروجی کار ما بعنوان لیست اصلی برخاسته از اراده فکری مردم بود و باید خواسته های مردم را بر همه چیز ترجیح قرار دهیم و ما نیز سعی کردیم ترکیبی از اراده عموم مردم و اعضای کارشناس را دخیل دهیم تا بتوانیم به خواسته های به روز جامعه پاسخ دهیم.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی با بیان اینکه باید مجموعه مطالبات رهبر انقلاب و مطالبات مردمی را معیار خود قرار دادیم اذعان کرد: برای اینکه بتوانیم از سلایق مختلف بهره مند شویم، جدای از تشکلهای قانونی، از تشکل های معتبر و موثر در جریانات اجتماعی و‌ سیاسی نیز بهره مند شدیم.

وی همچنین در بخش دیگر از سخنان خود  یاد آور شد: ۳۲ نفر اعضای شورای مرکزی است و با رای گیری و نظر این کارشناسان تصمیم گرفته شده و در کنار این‌به موضوع نظر خواهی و نظر سنجی وارد شدیم و در محلات و مجامع مختلف هر شهر از افراد معتبر و ارزشی شورایی تشکیل شد واین ۳۲ نفر به ۲۶ نفر و سپس به ۱۸ نفر تبدیل شد و تعهدات  مطرح گردید که باید میثاق نامه امضا شود و به حریم و اعتقادات ائتلاف پایبند شوند.

شاکری با بیان اینکه هدف اصلی ما حل مشکل مردم بود گفت: این ۱۸ نفر سه برابر ظرفیت مجلس شهر بود که قرار شد به لیست ۶ نفر برسیم و بقیه قول دهند که به نفع این ۶ نفر انصراف دهند تا با جلوگیری از تعدد لیست ها به مردم اضطراب وارد نشود،در نهایت این ۱۸ نفر به ۱۲ نفر کاهش یافت که منتظر تایید صلاحیت برخی نیز بودیم و در مجموع ۱۰ احزاب و تشکل در استان ما در این ائتلاف حضور دارند.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در خصوص اعتراضات سایر کاندیداها در ارتباط با خروجی این ائتلاف اظهار داشت: مجموعه حرکت ما بر ۲ نکته متمرکز بود و تلاش کردیم صادقانه رفتار کنیم و در نتیجه براساس نظرسنجی ها و فرمول ها تصمیم گرفتیم و سعی کرده ایم امانت دار باشیم و اگر سوالی در این خصوص است، باید اقناعی پاسخ دهیم، نمی شود همه افراد را سهیم دهیم.

نامزدهای امضا کننده میثاق نامه، به قول خود عمل کنند

وی همچنین به انصراف نامزدها اشاره کرد و افزود: اخیرا بحث انصراف شروع شده است و خواهش ما این است که ان شاءالله بزرگوارانی که قول داده و میثاق نامه امضا کرده اند، به قول خود عمل کنند.

شاکری در پاسخ به مبنای تشخیص افراد این‌لیست بیان کرد: ما در وضعیتی قرار داریم که بعضی حرکت های حکیمانه انجام دهیم و‌اگر حضور بعضی افراد در این‌لیست، حاوی پیامی است، طبیعی است،لذا نمی شود به تمامی معیار های حرکت ارزشی در این دوره برسیم؛در حد توان خود که پاسخگوی خواسته های مردم  باشیم،اقدام کردیم

رئیس شورای ائتلاف در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: ۳۲ نفر افراد اصولگرا در این لیست بودند که یا خودشان را اصولگرا میدانستند یا ما انها را اصولگرا تشخیص دادیم . اما به هرحال با سازوکار به این لیست رسیدیم که به نظر ما این ترکیب محصول قاعده است نه تفکر یک نفر.

چهره های جوان هندوانه بریده نشده هستند / عملکرد نمایندگان اصولگر در مجلس قابل قبول بوده

وی در پاسخ به سوال تبریز بیدار که با توجه به اینکه ۴ نفر از این لیست سابقه نمایندگی دارند، با توجه به عملکردشان، آیا به نظرتان مقبول جامعه و مردم قرار می گیرند، اذعان داشت: عملکرد به دو شکل قابل بررسی است یک از طریق نظرات کارشناسان و دو از طریق سطوح مختلف مورد بررسی قرار می گیرند.ما عملکرد افراد را بررسی کردیم و اینطور نیست که نمره ۱۰۰ بگیرند بلکه نمره قابل قبولی گرفتند.

وی گفت: البته در نظرسنجی ها، رویکرد به سمت چهره های جدید هم بود و درصد بالایی چهره جوانان حضور داشتند،اما چهره های جوان مانند هندوانه نبریده می مانند و این موضوع تحت تاثیر ارزیابی عموم قرار گرفته است.

همه اصولگرایان قاعده ائتلاف را پذیرفته بودند

شاکری همچنین در پاسخ به سوال دیگر تبریز بیدار مبنی  اینکه اگر این نفرات موجود، در لیست نهایی حضور نداشتند، حاضر بودند بر اساس میثاق نامه عمل کرده و به نفع سایر افراد انصراف دهند؟یاد آور شد: به هر حال این چارچوپ از روی قاعده است. الان مثلا شما از من سوال می کنید، چه قبول کنم یا نه باید پاسخ شما را بدهم.فردی که می آید و می گوید که اصولگرا هستم و ائتلاف را قبول دارم، ائتلاف همینطور خود به خود تشکیل نشده، بلکه مجموعه ای از حزب، تشکل و مجموعه است این عزیزان هم در طول سالهای قبل خودشان را نشان داده اند و ما نمره ۱۰۰ درصد را نمی دهیم، این افراد که آمده اند، قاعده را پذیرفته و آمده اند.

وی همچنین در بخش دیگر از سخنان خود در پاسخ به سوال تبریز بیدار مبنی بر اینکه  اگر معیار و ملاک ائتلاف، تفکر انقلابی است، چرا ابتدا ۵ نفر معرفی کردید و منتظر تایید صلاحیت نفر ششم شدید؟ نمی توانستید افراد دیگر را جایگزین کنید؟ حرکت ما بر اساس قانون بود و تاجایی که باید این افراد تلاش کردند اما نشد و ما چاره ای نداشتیم.

نظرات

IR

کاری به تعهدی که افراد داده بودند ندارم ولی سه روز بعد مشخص خواهد شد که لیستی که شما اعلام نمودید بر اساس نظرسنجی بوده یا نظرسازی. امیدوارم براساس نظر سازی نباشد چون در این صورت مشول الذمه خیلی ها خواهید شد.

رضا
IR

جوانان هندوانه نبریده هستند، جوانان تو جنگ هندوانه نبریده بودند. کسی مثل تو که اسمتو انقلابی گذاشتی اگه تو این حرف رو زدی ضد انقلابی ترین شخص هستی و با بیانیه گام دوم به شدت مخالف . سردار از شما بعید است. برو توبه کن.