تبریزبیدار
یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ ۰۴:۰۶:۴۰ شناسه خبر : ۱۰۷۸۳۰۸

روسای هیات نظارت و ستاد انتخابات استان پاسخ می دهند؛

چرا نتیجه انتخابات در تبریز اعلام نمی شود؟ / مشارکت ۴۳ درصدی مردم آذربایجان‌شرقی

روسای ستاد انتخابات و هیات نظارت بر انتخابات استان آذربایجان شرقی به تشریح روند شمارش آرای حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو پرداختند.

به گزارش تبریز بیدار ، رییس هیات نظارت بر انتخابات استان هم با بیان اینکه بر اساس قانون انتخابات، صورت جلسه ها شعب اخذ رای توسط عوامل اجرایی و نظارت به صورت جداگانه وارد سامانه می شود، گفت: بعد از تطبیق صورت جلسه ها و رفع مغایرت های احتمالی به امضای فرم ۷۱ اقدام و نتایج حوزه انتخابیه اعلام می شود.

صمد عزیزی با اعلام اینکه تا زمان نتایج ۸۵۰ شعبه از ۱۰۰۲ شعبه حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر تطبیق داده شده است، گفت: درصدد تطبیق بقیه صورت جلسه ها در سریعترین زمان هستیم.

استان آذربایجان شرقی با جمعیتی در حدود ۴ میلییون نفر دارای ۱۹ کرسی از ۱۳ حوزه انتخابیه در مجلس شورای اسلامی است.

همچنین علیار راستگو رئیس ستاد انتخابات استان نیز گفت: این میزان مشارکت بالاتر از میانگین مشارکت مردم در انتخابات دوم اسفند در سراسر کشور است.

وی با اشاره به اینکه نتایج انتخابات مجلس یازدهم در ۱۲ حوزه انتخابیه استان مشخص شده است، گفت: در مورد حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر منتظر تطبیق صورت جلسه ها توسط هییت نظارت بر انتخابات استان هستیم.

راستگو خاطرنشان کرد: آرای ماخوذه پس از تجمیع در مرکز حوزه انتخابیه و تهیه صورت جلسه و ورود به سامانه نیازمند تطبیق توسط هیات نظارت است.

وی با قدردانی از عوامل اجرایی و نظارت بر انتخابات استان همچنین نهادهای همکار همچون نیروی انتظامی، راهداری و رسانه ها در برگزاری انتخابات مجلس یازدهم، اظهار کرد: این انتخابات در استان در کمال آرامش و امنیت برگزار شد.