تبریزبیدار
دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹ ۱۳:۳۴:۱۲ شناسه خبر : ۱۰۷۸۶۳۶

استاندار آذربایجان شرقی در حاشیه بازدید از پلیس راه تبریز-آذرشهر:

پروتکل منطقه‌ای با استان‌های مجاور امضا می‌شود

پورمحمدی گفت: در راستای مقابله با ویروس کرونا و جلوگیری از شیوع آن، پروتکل منطقه‌ای با استان‌های مجاور تنظیم و امضا می‌شود.

به گزارش تبریز بیدار ،محمدرضا پورمحمدی روز دوشنبه در حاشیه بازدید از پلیس راه تبریز - آذرشهر و ورودی این شهرستان اظهار کرد: بر اساس این پروتکل که جزییات آن به زودی و به صورت جامع اعلام می شود کنترل و بستن راه های استان یا غربالگری و کنترل مشترک با استان های مجاور انجام می شود.

وی گفت: بر اساس غربالگری هایی که در پلیس راه ها انجام می شود افراد مشکوک به کرونا شناسایی شده و از ورود آنها به استان و شهرستان ها جلوگیری می شود.

وی ادامه داد: همچنان که امروز نیز شاهد انجام غربالگری در این پلیس راه بودیم پنج نفر مشکوک به کرونا شناسایی و از ورود آنها ممانعت شد.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین از انجام ضد عفونی خودروها و تب سنجی در ورودی شهرستان های استان خبرداد و افزود: خیران در انجام این اقدامات مشارکت کردند که قابل تقدیر است.

پورمحمدی افزود: غربالگری و پایش یکی از عوامل مهم در کاهش بیماری کروناست که باید مورد توجه قرار گیرد ضمن اینکه کاهش سفرهای غیرضرور نیز در این موضوع بسیار تعیین کننده است.

وی با بیان اینکه ورودی های استان و شهرستان ها از سوی گروه های هلال احمر کنترل می شود گفت: تعداد مسافرت ها کاهش پیدا کرده اما ادامه کاهش این سفرها ضرورت دارد.

وی خاطرنشان کرد: از صبح امروز، ۲۰۰ خودرو در پلیس راه تبریز - آذرشهر مورد سنجش و غربالگری قرار گرفت که این روند به صورت ۲۴ ساعته و در روزهای آتی نیز ادامه خواهد داشت.

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اجرای توصیه های پزشکی از سوی مردم گفت: مردم در سامانه سلامت بخش غربالگری ثبت نام و در صورت داشتن سووال یا علایم با شماره ۴۰۳۰ تماس بگیرند.