تبریزبیدار
سه شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۹ ۱۲:۱۳:۱۹ شناسه خبر : ۱۰۷۸۶۴۸

بررسی بایدها و نبایدهای قرنطینه تبریز در گفتگو با ساعی؛

لزوم کنترل مبادی ورودی با برگه هویتی و پلاک خودرو / نمی‌توان امور را با زور پیش برد

نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: تمهیدات لازم در ورودی و خروجی استان صورت می‌گیرد. البته این تمهیدات به شدت برخی از شهرهای جنوبی نیست که بخواهیم افراد را با برگه هویتی یا براساس پلاک خودروهایشان اجازه ورود به استان دهیم.

به گزارش تبریز بیدار ، زهرا ساعی در گفتگو با خبرنگاران در خصوص شرایط بیماری کرونا در آذربایجان شرقی اظهار داشت: در این مدت مسئولین و کادر درمانی استان از همان ابتدای شیوع ویروس کرونا تمام توان و تلاش خود را به کار گرفتند و در ایام عید نیز برخلاف سال‌های گذشته تردد مسافرین کاملا کاهش یافته است و از این بابت فعلا مشکلی نداریم و خدا را شکر مردم به خوبی این موضوع را رعایت کردند. کادر درمانی هم تلاش زیادی دارند و امیدوار هستیم که بتوانیم بحران ویروس کرونا سریعا در استان ریشه‌کن کنیم.‌

وی ادامه داد: بیمارستان‌های استان رصد می‌شود و تاکنون مشکلی نداشته‌ایم که به واسطه آن کار کند شود. مشکلات و کمبود‌هایی وجود دارد، اما روند کاری متوقف نشده است. تلاش می‌کنیم با همان امکاناتی که داریم به بیماران رسیدگی شود و در رویه درمان و پیشگیری خللی ایجاد نشود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس بیان داشت: در روز‌های اول که تازه ویروس کرونا آمده بود و همه کشور به نوعی درگیر آن بودند مقداری ناهماهنگی و مشکل بود، اما بعد از آن روند قابل کنترل شد و هر کمبود یا مشکلی هم باشد حتما از وزارت بهداشت و ... درخواست خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه تبریز شهر توریست‌پذیری است، خاطرنشان کرد: با توجه به جاذبه و آب و هوای خوبی که این شهر دارد، امسال به دلیل ویروس کرونا و با وجود نگرانی که از قبل داشتیم، خوشبختانه شاهد ورود مسافران به شکل افراطی و مشکل‌آفرین نبودیم و تمهیدات لازم در ورودی و خروجی استان صورت می‌گیرد. البته این تمهیدات به شدت برخی از شهرهای جنوبی مانند بوشهر و خوزستان نیست که بخواهیم افراد را با برگه هویتی یا براساس پلاک خودروهایشان اجازه ورود به استان دهیم.

نمی‌توان امور را با زور پیش برد

ساعی با اشاره به عدم قرنطینه و سفر‌هایی که بی توجه در حال انجام است، گفت: نمی‌توان همه امور را با زور پیش برد و بخشی از این به فرهنگ و مسئولیت اجتماعی که هر فرد باید رعایت کند برمی‌گردد. مردم برای حفظ جان خود و خانواده و هموطنان خود نکات را رعایت کنند و از سفر کردن پرهیز کنند.

این نماینده مجلس افزود: بعد از اتمام این شرایط حتما باید یک آسیب‌شناسی صورت بگیرد که واقعا چرا بخشی از مردم ویروس کرونا خطرناک را جدی نگرفته‌اند. البته استان به استان هم شرایط فرق دارد و به نظرم با توجه به استان‌ها و شرایطی که دارند محدویت‌ها باید اعمال شود.