تبریزبیدار
پنج شنبه ۷ فروردین ۱۳۹۹ ۰۹:۱۱:۳۲ شناسه خبر : ۱۰۷۸۶۶۱

پزشکیان هم به صف منتقدین مسئولین استان پیوست؛

با تصمیمات قطره‌چکانی، کرونا مهار نمی شود / طرح پیشنهادی به بهانه تصمیمات ستاد ملی، اجرا نشد

پزشکیان در پست اینستاگرامی خود به انتقاد از عملکرد مسئولین استانی پرداخته و نوشت: معتقدم با تصمیمات قطره‌چکانی و موقت به جایی نخواهیم رسید.

به گزارش تبریز بیدار ، مسعود پزشکیان نماینده‌ مردم تبریز و نایب رییس مجلس که در دولت دوم خاتمی وزیر بهداشت بود، در پستی اینستاگرامی به انتقاد از به «تصمیمات قطره‌چکانی و موقت» درباره‌ کرونا پرداخت و نوشت:

«تقریبا یک ماه پیش تاکید کردم که نباید وقت را از دست داد، دولت باید کاملا قاطعانه و در اسرع وقت قرنطینه‌ شهرهای آلوده، منع رفت و آمد و تعطیلی ارگان‌های دولتی را با اتخاذ تدابیری که کمترین لطمه به مردم وارد شود را با نظر کارشناسان داخلی و خارجی اعمال کند. 

الان‌هم همانطور که هم در هیات رئیسه‌ی مجلس تاکید کردم و هم در گفتگو با مسئولین مرتبط تاکید داشتم، معتقدم با تصمیمات قطره‌چکانی و موقت به جایی نخواهیم رسید و همانطور که در بیشتر کشورهای دنیا انجام شد، محکم و قاطع باید برخورد کرد و کل کشور را در حالت آماده‌باش قرار داد والا ممکن است این ویروس تا ماه‌ها با ما همراه باشد و بسیاری از مسئولان، پزشکان و مردم ما را از دست ما بگیرد.

در همین راستا، طرحی به مسئولین وزارت بهداشت و حتی به دستگاه‌های استانی [آذربایجان شرقی] ارائه کردم و در جلسات جداگانه‌ای هم با استاندار آذربایجان‌شرقی، امام‌جمعه‌ی محترم و رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار کرده‌ایم و پیشنهاد دادم که این طرح را در استان اجرایی کنیم. حتی ساز و کار اجرای این طرح را می‌توان در مدت ۲ روز آماده کرد. در جلسه با نماینده ولی‌فقیه در استان هم گفتم که از امکانات سازمان تبلیغات اسلامی، جامعه روحانیت و ظرفیت ائمه جمعه در استان استفاده شده و مساجد را به عنوان پایلوت این طرح مورد استفاده قرار دهیم.

اما متاسفانه با این استدلال که مجبور به اجرای تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا هستیم، این طرح را اجرایی نکردند.»