تبریزبیدار
سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۰۲:۲۳ شناسه خبر : ۱۰۷۹۵۶۶

به دنبال چرایی تعطیل شدن موزه مشاغل تبریز؛

محمد پور در گفتگو با تبریزبیدار: وظیفه ما فقط حمایت از آقای سرابی به عنوان هنرمند است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در گفتگو با تبریز بیدار مطرح کرد : ما به وظیفه خود در این زمینه عمل کرده ایم اما من باز موضوع را با آقای استاندار مطرح کردم.

محمد محمدپور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در گفتگو با تبریز بیدار در خصوص تعطیلی موزه مشاغل و گلایه سرابی اقدم مدیر موزه در رابطه با عدم حمایت از طرف مسئولین استان گفت: مجموعه موزه مشاغل مربوط به اداره کل میراث فرهنگی استان و شهرداری است اما با این وجود من طی 2 مرحله به همراه استاندار وقت، مدیرکل وقت میراث فرهنگی استان و همچنین شهردار از این مجموعه بازدید کردم و من پیگیر تمام مشکلات موزه بودم.

وی ادامه داد: از مسئولین خواهش کردیم که در جهت توسعه این مجموعه و همچنین حل مشکلات آقای سرابی کمک های لازم صورت پذیرد.

مشکلات موزه به شهرداری و میراث فرهنگی مربوط است

وی با بیان اینکه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تمام تلاش خود را انجام داد تا مشکلات آقای سرابی که بعنوان هنرمند در این عرصه مطرح هستند، حل و فصل شود، افزود: موزه مشاغل موضوعی بین اداره کل میراث و شهرداری است و آنچه که مربوط به اداره کل ارشاد می شد، این  بود که ما سعی کنیم مشکلات آقای سرابی را بعنوان یک هنرمند حل کنیم.

مدیرکل ارشاد استان خاطرنشان کرد: اداره کل ارشاد بر خود وظیفه می دانست که مشکلات آقای سرابی را بعنوان یک هنرمند حل کند و در همین راستا رایزنی های متعددی با استانداران و شهرداران انجام دادیم و حتی من موضوع را با آقای استاندار مطرح کردم و آقای استاندار نیز پیگیر موضوع هستند.

اگر بگویند کمک نکرده ایم، کم لطفی است

وی ادامه داد: اگر آقای سرابی گفته باشد که از طرف اداره ارشاد کمکی صورت نگرفته، نهایت کم لطفی را در حق ما کرده است.

وی اضافه کرد: حتی من به آقای سرابی پیشنهاد دادم که اولین سینمای تبریز را در این مجموعه احداث کنیم و اعتبارات لازم را نیر اختصاص دهیم که استقبالی نشد اما ما علاقمند بودیم که از قسمت یخچال بعنوان گالری استفاده شود.

محمدپور در پایان ضمن تقدیر از اقدامات صورت گرفته در موزه مشاغل، عنوان کرد: آقای سرابی در این مجموعه به خوبی یک مقطع تاریخی را نشان داده بودند و مشاغل متعددی را که در تبریز وجود داشت به جوانان معرفی کرده بودند و اصل قضیه بسیار ارزشمند بود اما ظاهرا مشکلاتی ما بین آقای سرابی و شهرداری وحود دارد که مربوط به امروز هم نیست و این مشکلات باید حل شود.


در همین باره بخوانید:

سرابی اقدم: در این شهر انبار کردن بهتر از موزه داری است