تبریزبیدار
پنج شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹ ۱۴:۳۴:۴۳ شناسه خبر : ۱۰۷۹۵۸۵

بیضایی در گفتگو با تبریزبیدار:

با یک سال برگزار نشدن راهپیمایی، حق طلبی فراموش نخواهد شد

بیضایی با بیان اینکه برای آزادی قدس شریف هم‌پیمان هستیم، افزود:با یک سال برگزار نشدن راهپیمایی روز قدس، حق طلبی و مسئله رهایی قدس فراموش نخواهد شد.

احمدرضا بیضایی در گفتگو با تبریز بیدار  بمناسبت روز جهانی قدس اظهار داشت: نامگذاری روز قدس از ابتکارات امام خمینی (ره) برای فراموش نشدن فلسطین بود.

وی افزود: می‌دانید که صهیونیست‌ها و همپیمانان آنها سالهای سال است که تلاش دارند مسئله فلسطین فراموش شود، آنها با خود فکر می‌کردند پیران فلسطین خواهند مرد و کودکان نخواهند دانست که در فلسطین چه شد و چه گذشت و به همین جهت حق و حقوق خود را مطالبه نخواهد کرد.

این فعال فرهنگی گفت: امام خمینی (ره) با نام گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز قدس تمام دولت ها و ملت های اسلامی را به مسئله قدس توجه دادند تا این مسئله از ورطه فراموشی نجات داده شود.

وی یادآور شد: برخی دولت‌ها در منطقه با صهیونیست‌ها هم کاسه و هم‌پیمان هستند و پول‌های زیادی خرج می‌کنند، عملیات رسانه‌ای و تبلیغاتی پرحجمی انجام می‌دهند تا به هر طریقی فلسطین فراموش شود. اما قدس مسئله مرکزی جهان اسلام و امت اسلامی است و نباید فراموش شود و هرگز فراموش نخواهد شد.

بیضائی گفت: با وجود تهدیدات متعدد علیه قدس و فلسطین از سوی استکبار از جمله طرح "معامله قرن" از سوی آمریکایی‌ها، اگر نگاهی به گروه‌های مقاومت فلسطینی و سایر گروه‌های مقاومت ضد صهیونیستی همسو در منطقه و افزایش روز افزون نفوذ سیاسی و قدرت نظامی آنها بیندازیم، به روشنی می‌بینیم که مسئله قدس و فلسطین به موضوعی غیر قابل فراموش در میان امت تبدیل شده است. پیروزی های اخیر مقاومت باعث شده تا صهیونیست‌ها ترس و وحشت خود را از جبهه مقاومت در اظهارات خود آشکار کنند.

وی با اشاره به برگزار نشدن راهپیمایی امسال ادامه داد: با یک سال برگزار نشدن راهپیمایی روز قدس، حق طلبی و مسئله رهایی قدس فراموش نخواهد شد و هیچ تغییری در اراده مسلمانان پدید نخواهد آمد.

برادر شهید جبهه مقاومت اسلامی محمودرضا بیضائی با اشاره به فقدان ظاهری شهید قاسم سلیمانی در روز قدس امسال تشریح کرد: شهادت حاج قاسم بدست آمریکا به خاطر مقاومتی بود که در برابر پروژه صهیونیسم در چند سال اخیر در منطقه ایجاد کرده بود و اگر به پیروزی‌های بزرگی که سربازان او در منطقه بدست آوردند نگاه کنیم، به نقش فرماندهی بی‌نظیر سردار سلیمانی در تحقق آرزوی امام راحل (ره) یعنی تشکیل هسته‌های مقاومت در جای جای دنیا و ایجاد روحیه مقاومت در ملت‌های منطقه پی خواهیم برد.

            Image title
وی ادامه داد: امروز در عراق، سوریه، غزه، لبنان، یمن، بحرین، افغانستان و تمام منطقه و در وجب به وجب غرب آسیا رد پای شهید سلیمانی را می‌بینیم و مشاهده می‌کنیم که چگونه مقاومت ضد صهیونیستی را در منطقه تقویت کرد و ترس و دلهره را بر دل دشمنان انداخت.

 بیضائی افزود: اکنون کودکان غزه هم شهید سلیمانی را می شناسند. استکبار در این سالها هرکجا لشکرکشی کرد و حضور نظامی و سلطه‌گرانه پیدا کرد، حضور حاج قاسم مانع او شد و آنها به دیواری به نام مقاومت و نیروی قدس سپاه برخورد کردند. ناکامی و عجز و ترس از نام قاسم سلیمانی در منطقه بود که دشمنان را وادار به حذف فیزیکی او کرد.

این فعال فرهنگی افزود: شهید سلیمانی به تعبیر رهبر معظم انقلاب، چهره بین‌المللی مقاومت بود و تمام دلبستگان مقاومت خون خواه حاج قاسم‌اند و ما هم‌پیمان با تمام آزادگان جهان برای آزادی قدس هستیم و ان شاء الله در کنار هم در قدس اقامه نماز خواهيم کرد.

وی در پایان با اشاره به توطئه‌ی "عربی جلوه دادن مسئله قدس" توسط وابستگان استکبار در منطقه گفت: خیلی تلاش کرده‌اند که مسئله فلسطین را به اعراب ربط دهند و بگویند فلسطین مسئله‌ای عربی است و به ایران ربطی ندارد اما باید بدانند که قدس پاره تن اسلام و مسئله مسلمانان است و ما از پیامبر اکرم (ص) آموخته‌ایم که اگر مسلمانی فریاد مظلومیت سر داد و ما به ندایش پاسخ ندادیم مسلمان نیستیم. اولویت جهان اسلام باز گرداندن قدس به آغوش اسلام است.