تبریزبیدار
جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ ۱۵:۲۴:۵۵ شناسه خبر : ۱۰۷۹۵۹۴

صفحه اینستاگرامی تاریخ ایران و جهان منتشر کرد؛

روایت دست اول آیت الله خامنه‌ای از بیماری و بستری شدن امام(ره) در سال ۶۸

صفحه اینستاگرامی ایران‌و‌جهان روایت دست اولی را از وضعیت بیماری رهبر کبیر انقلاب از زبان حضرت آیت الله خامنه‌ای منتشر کرد.

به گزارش تبریز بیدار ، صفحه اینستاگرامی ایران‌و‌جهان منتسب به دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب  ضمن انتشار پستی، روایت دست اولی را از وضعیت بیماری رهبر کبیر انقلاب در سال ۶۸ منتشر کرد که در متن آن آمده است:

«ناگهان فهمیدند بیماری امام، سرطان است!
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای:‌
 دکتر‌های قلب که حول و حوش امام بودند آمدند و گفتند وضع امام از لحاظ قلبی خوب نیست. حاج احمد آقا همان شب یا روز بعد آن آمد و گفت امام قرص و محکم گفته‌اند من عمل نمی‌کنم. یک شب خدمت امام رفتیم. به امام گفتم «من معتقدم جسم شما از سنتان جوانتر است. ریه‌هایتان سالم است، معده‌تان سالم است. خونتان مشکلی ندارد و سالم است. هیچ مشکلی ندارید. این جسم از این سن، بیست سال جوانتر است. فقط یک اشکال کوچک وجود دارد و آن اینکه قلب شما نمی‌تواند این جسم سالم را درست اداره کند. اگر فرض کنیم که عمل جراحی با درصد قابل قبولی از موفقیت روی این قلب انجام بگیرد تا این امکان به این جسم داده شود که برای امت اسلامی بیست سال دیگر کار کند به نظر شما چطوری است؟»

 این حرف، عجیب اثری روی امام گذاشت. ماندند و جوابی ندادند. خاطر جمع شدیم که امام آماده شده‌اند برای اینکه عمل کنند. یک بار حاج احمد آقا مجددا گفت که یک جلسه‌ای بگذارید راجع به امام. ما فکر کردیم که همین مسأله عمل قلب امام است. دیدم حاج احمد آقا خیلی ناراحت و متاثر است. گفت دکتر‌ها تشخیص داده‌اند که امام سرطان دارد. معلوم شد که در همین یکی دو روزه در امام علامتی دیده‌اند و به دکتر گفته‌اند و دکتر گفته باید فوراً معده را معاینه کنیم و بالاخره به این نتیجه رسیده‌اند که سرطان است. از آن روز تا روزی که امام رحلت کرد بیست روز هم نشد.»

Image title