تبریزبیدار
چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ ۲۰:۴۴:۱۸ شناسه خبر : ۱۰۷۹۶۶۳

نماینده مردم بناب در مجلس یازدهم در گفتگو با تبریزبیدار:

دعوای نائب رئیسی نمایندگان تبریز، به منافع استان لطمه می زند

حجت الاسلام بنابی با بیان قطعی شدن آرای اکثریت نمایندگان برای ریاست قالیباف در مجلس یازدهم گفت: دعوای نائب رئیسی نمایندگان تبریز، به منافع استان لطمه می زند.

حجت الاسلام رضا باقری بنابی نماینده منتخب مردم بناب در مجلس یازدهم در گفتگو با تبریز بیدار  در خصوص مهم ترین اولویت های این مجلس گفت: یکی از اولویت‌های مهم مجلس یازدهم بحث معیشت مردم است که عبارت است از تامین مسکن و مواد غذایی است چرا که سفره‌های مردم روزبه‌روز کوچک‌تر می‌شود و غنی، غنی‌تر شده و فقیر، فقیرتر می شود.

وی ادامه داد: موضوع حائز اهمیت در معیشت مردم این است که باید منابع آن تامین شود و به فکر افزایش درآمد مردم باشیم.

مجلس فعلی باید بدور از عوامفریبی به فکر سفره مردم باشد

حجت الاسلام بنابی توجه به جهش تولید را یکی از راهکارهای افزایش منابع درآمدی مردم عنوان کرد و افزود: همانطور که رهبر معظم انقلاب نیز تاکید کرده اند، هر چه قدر به فکر حمایت از تولید باشیم و تولیدمان رشد داشته باشد درآمد مردم نیز می تواند رشد داشته باشد و باید از شعارهای عوام‌فریبانه دست برداریم و به طور کاملاً جدی به فکر حمایت از تولید و رشد تولید ملی باشیم.

منتخب مردم بناب در مجلس یازدهم اصلاح قانون انتخابات را دیگر اولویت مهم مجلس خواند و خاطر نشان کرد: واقعاً نیازمند اصلاحاتی در این قانون هستیم و نباید این کار را به آخر مجلس یازدهم نگه داریم و باید قانون انتخابات را اصلاح کنیم تا بتوانیم در انتخابات ریاست‌جمهوری و شورا از این قانون جدید استفاده کنیم.

وی در خصوص انتخاب رئیس مجلس و هیات رئیسه نیز اظهار داشت: امروز آقای قالیباف با انتخاب 164 نفر از نمایندگان فراکسیون به‌عنوان گزینه جدی رییس مجلس انتخاب شدند و فردا نیز در صحن مجلس به‌عنوان رییس مجلس معرفی خواهد شد و رأی من نیز از همان ابتدا به آقای قالیباف بود.

بنابی با انتقاد از عدم وحدت نمایندگان استان، تعدد نمایندگان تبریز برای کسب کرسی نایب‌رییسی را نشانگر عدم وحدت بین نمایندگان بر شمرد و ابراز کرد: متاسفانه تشتت آراء بسیار زیاد بود و این اختلاف آرا از گذشته نیز وجود داشت ولی در این دوره زیاد دیده شد که برای استان یک آفت است.

ضرورت تشکیل فراکسیون مسقلین ولایی برای ممانعت از تک صدایی

وی گفت: برای این‌که این اختلافات بین نمایندگان استان به منافع استان آسیب نرساند، باید بزرگان استان به این موضوع ورود پیدا کنند و جلوی این اختلافات را بگیرند و نمایندگان نیز باید فداکاری داشته باشند و این‌طور نباشد که فقط به فکر رسیدن به مقام و منصب باشند.

نماینده منتخب مردم بناب در مجلس یازدهم ادامه داد: اگر این روال ادامه پیدا کند، به منافع استانی ما لطمه وارد می‌شود و نمی‌توانیم مشکلات استان را حل کنیم و امیدوار هستم که اگر هرچه زودتر این اختلافات و دعوای انتخابات هیأت‌رئیسه به پایان رسد تا به فکر حل مشکلات استان باشیم.

بنابی در خصوص تشکیل فراکسیون مستقل در مجلس نیز گفت: شاید فراکسیون مستقلی تشکیل دهیم که متفاوت از فضای سیاسی حاکم در مجلس باشد، چون تک صدایی در مجلس به درد نمی‌خورد و مشکلات را حل نمی‌کند و زمزمه هایی نیز وجود دارد که مانند دوره قبل فراکسیونی تحت عنوان فراکسیون مستقلین ولایی تشکیل شود که به فکر تامین منافع مردم باشد.

پزشکیان در جریان فکری مجلس یازدهم جایگاهی ندارد

وی در رابطه با عضویت در کمیسیون های تخصصی مجلس نیز گفت: اگر مشکل خاصی پیش نیاید همانند دوره قبل تمایل دارم در کمیسیون اقتصادی مجلس عضو باشم و با توجه به تغییراتی که در آیین‌نامه داخلی مجلس صورت گرفته و به حق هم بود، اگر توفیق باشد در این دوره نیز عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شوم.

بنابی در پایان در رابطه با جایگاه پزشکیان نائب رئیس سابق و نماینده اصلاح طلب مردم تبریز در مجلس اظهار داشت: خوشبختانه یا متأسفانه آقای پزشکیان دارای روحیه جاه‌طلبی نیست و هیچ‌وقت به دنبال رسیدن به مقام و پست و جایگاه خاصی نبوده و نیست و یک انسان بسیار سالمی است و شاید دوره قبل نیز به نوعی آن مسئولیت را به گردن وی انداخته بودند اما در این دوره نیز چون جریان فکری مجلس عوض شده است احتمال دارد از این بزرگوار نتوانیم به نحو احسن در جایگاه خاصی استفاده کنیم ولی باید منتظر باشیم تا ببینیم در انتخابات کمیسیون های تخصصی چه اتفاقاتی می افتد و شاید در کمیسیون بهداشت و درمان عضو شود.

نظرات

سلمانزاده
IR

نمایندگان استان که در امتحانشان رد شدند. دعوایی هم نبود.. فقط اینکه کسی که امکان رای آوری بیشتر برای نائب رئیسی داشت را بخاطر حسادت یا هرچیزی انتخاب نکردند و باعث شدند کسی کاندیدا شود که هیچ رایی در فراکسیون اکثریت نداشت و همین منجر به این شد از استان ما نائب رئیس مجلسی نداشته باشیم... متاسفانه در اولین آزمون استانی خودتان مردود شدید و مردم همه این را میگویند ... این سری را میگذاریم بحساب ناشی بودنتان