تبریزبیدار
پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ ۱۳:۳۱:۲۱ شناسه خبر : ۱۰۷۹۶۸۰

پزشک تیم ماشین سازی:

فاجعه در انتظار فوتبال است

پزشک تیم ماشین سازی تبریز می گوید شرایط این تیم با توجه به مثبت شدن تست کرونای چند بازیکن فاجعه ای بزرگ در راه است.

به گزارش تبریز بیدار ، مسعود عباس‌زاده پزشک تیم ماشین سازی تبریز درباره مثبت شدن تست کرونای 6 بازیکن این تیم بیان کرد: بر اساس نتایج تست PCR که توسط یکی از آزمایشگاه‌های معتبر کشور انجام شده، متأسفانه آزمایش بالغ بر شش بازیکن و کادرفنی این تیم مثبت اعلام شده که همین موضوع باعث ایجاد موج نگرانی در تیم شده که بار روانی آن در کل تیم تاثیر منفی دارد.

وی با بیان اینکه بنده پیش از این هم اعلام کرده‌ام که نمی‌توان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی جلوی شیوع این ویروس را گرفت، بیان کرد: با توجه به برگزاری تست‌های مختلف، بازیکنان ماشین‌سازی از روز شنبه در تبریز حضور دارند و قطعاً در این مدت با یکدیگر ارتباط داشتند که همین موضوع نگرانی‌مان از افزایش آمار مبتلایان در تیم را بیشتر کرده است.متأسفانه حرف ما و سایر پزشکان شنیده نمی‌شود، ما را با بوندسلیگایی مقایسه می‌کنند که هرگز از نظر امکانات و شرایط موجود، قابل قیاس نیستیم.

وی در خصوص شرایط قرنطینه در کشور آلمان، توضیح داد: تمامی اعضای یک تیم به همراه اعضای خانواده در کشور آلمان به مدت دو هفته در قرنطینه بوده‌اند و تمامی تست‌ها نیز در دسترس آن‌ها بوده است. اما ما روز شنبه استارت زده‌ایم و چهارشنبه شب جواب آزمایشات به دست ما رسیده است. برخی از بازیکنان ما از منطقه قرمز کرونایی به تبریز آمده‌اند و با اینکه ما تمامی تمهیدات را اندیشیده بودیم، اما با امکانات کنونی و بدون قرنطینه اصولی و دراز مدت، کنترل این ویروس ممکن نخواهد بود.

عباس‌زاده با تأکید بر اینکه برگزاری تمرینات تیم در این شرایط خطرناک است، گفت: بر اساس نتایج اعلام شده، شش نفر از اعضای تیم که از نفرات مهم و تأثیرگذار هستند را برای مدت طولانی در اختیار نخواهیم داشت که طبق اعلام ستادکرونا، بازی‌ها در چنین شرایطی باید به تعویق بیفتد؛ چرا که حضور مبتلایان به کرونا در تمرینات، سلامت تمامی اعضای تیم را تهدید خواهد کرد.