تبریزبیدار
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ۱۹:۳۶:۰۲ شناسه خبر : ۱۰۷۹۷۱۲

شنبه های دیدار فرمانده سپاه عاشورا با خانواده شهدا از سر گرفته شد؛

از خشکشویی تا لباس سبز پاسداری/ روایت پدری که هنوز برای پسرش بغض می کند

پدر شهید پاکدامن می گوید: داود پیش من در خشکشویی کار می کرد. روزی به من گفت اگر اجازه بدهید می خواهم پاسدار شوم. امام زمان(عج) به ما نیاز دارد.

به گزارش تبریز بیدار ، بعد از وقفه ای سه چهار ماهه در برگزاری "شنبه های دیدار با خانواده معظم شهدا" توسط فرمانده سپاه عاشورا، امروز عصر دوباره این دیدارها با حضور سردار خرّم در منزل پدری شهید داود پاکدامن از سر گرفته شد.

شهید داود پاکدامن جزو نیروهای نقش آفرین تبریز در آزادسازی سوسنگرد است که در عملیات آزادسازی این شهر و در روزهای ابتدایی دفاع مقدس در منطقه بستان بهمراه تنی چند از همرزمانش به شهادت رسید.

بر خلاف دوران قبل از کرونا، فرمانده سپاه عاشورا با جمع محدودی به دیدار این خانواده آمده است.

"ما برای روحیه گرفتن و همچنین برای ابراز ارادت به خانه شما آمده ایم" این اولین جملات فرمانده سپاه عاشورا خطاب به والدین شهید است.

سردار خرّم در ادامه می گوید: هر کسی توفیق شهادت را ندارد. این شهدا از تمام آرزوهای خود گذشتند و با نثار جان خود به لقاء الله رسیدند.

Image title

پدر شهید پاکدامن به حرف سردار خرّم اشاره می کند و می گوید: داود پیش من در خشکشویی کار می کرد. روزی به من گفت اگر اجازه بدهید می خواهم پاسدار شوم. من گفتم اگر از کار کردن خسته ای ایرادی ندارد مدتی استراحت کن. داود در جوابم گفت نه پدر جان،بحث خستگی نیست امام زمان(عج) به ما نیاز دارد. من تا این جواب را از او شنیدم گفتم من مانع تو نمی شوم.

حرفِ پدر به اینجا که می رسد، بغض راه گلویش را می بندد و اشک دور چشمانش حلقه می زند. ظاهراً مادر شهید از احوال همسرش آگاهی دارد و بلافاصله می گوید: تو ادامه نده من می گویم.

مادر شهید با این جمله رشته کلام را در دست می گیرد: "او برای رضای امام زمان(عج) لباس پاسداری پوشید و مانند پرستو پر کشید و رفت."

مادر شهید در ادامه به خاطراتی از داود اشاره می کند و می گوید: او معارف اسلامی ما را کامل می کرد. هر وقت به هر دلیلی مسجد تعطیل می شد او جلسات اخلاقی و اعتقادی را در خانه برگزار می کرد. پدرش با اصرار برایش کت و شلوار خریده بود اما او عاشق لباس پاسداری بود و می گفت لباس سپاه برایم برازنده تر است.

Image title

فرمانده سپاه عاشورا در پایان این دیدار گفت: همه در برابر امر خدا تسلیم هستیم. سخنان شما درس برای ماست. زمان هر چیز را کهنه می کند اما شهدا و یاد شهدا کهنه شدنی نیست.