تبریزبیدار
یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ۱۵:۲۳:۰۰ شناسه خبر : ۱۰۷۹۷۲۰

در نامه تشکل‌های دانشجویی تبریز خطاب به نمایندگان مجلس مطرح شد؛

پیگیری فوری و جدی طرح شفافیت آرای نمایندگان

تعدادی از تشکل‌های دانشجویی در حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو، خطاب به نمایندگان مردم نامه‌ای منتشر کرده و خواستار پیگیری فوری و جدی طرح شفافیت آرای نمایندگان به ویژه از نمایندگان این حوزه انتخابیه شدند.

به گزارش تبریز بیدار ،تعدادی از تشکل‌های دانشجویی در حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو، خطاب به نمایندگان مردم نامه‌ای منتشر کرده و خواستار پیگیری فوری و جدی طرح شفافیت آرای نمایندگان به ویژه از نمایندگان این حوزه انتخابیه شدند.

متن نامه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

«آنگاه که نمایندگان مجلس با شناخت درست از شرایط و اولویت‌های کشور و با کارشناسی و با حضور فعال و منظم و با پاکدستی و امانت‌داری، وظیفه قانونگذاری و دیگر وظایف خود را انجام دهند، مجلس، نقطه امید مردم و نقطه اتکای مجریان و به معنی حقیقی، در راس امور کشور خواهد بود و چنین مجلسی در رساندن کشور به هدف‌های والا سهم بسزایی خواهد داشت». (بخشی از پیام رهبر معظم انقلاب به مناسبت آغاز به کار مجلس یازدهم)

با شروع به کار یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و همچنین با تأکید رهبر معظم انقلاب بر لزوم توجه بیشتر به مقوله عدالت، لازم است که کار را از راس امور آغاز کنیم. و طبیعتا اولین قدم برای تحقق این آرمان والا شفافیت است. شفافیت آرای نمایندگان اصل مهمی در تحقق عدالت سیاسی و کارآمدی جمهوریت است. عدم آگاهی دقیق از آرا و نظرات و فعالیت‌های نمایندگان موجب بی اعتمادی ملت، ضایل شدن جمهوریت و خدشه‌دار شدن عدالت سیاسی شده است.

همانطور که در سال‌های اخیر شاهد آن بودیم پنهان کاری و نامحرم دانستن مردم، ضربه جبران ناپذیری را به سرمایه اجتماعی نظام جمهوری اسلامی وارد کرده و موجب خدشه دار شدن جمهوریت شده که متاسفانه این خدشه با کاهش چشمگیر مشارکت در انتخابات دوم اسفند خود را نشان داد. حال آنکه این وظیفه وکلای مردم در خانه ملت است که از حقوق مردم پاسداری کرده و نسبت به وظایف خود پاسخگو باشند.

ما، جمعی از تشکل‌های دانشجویی حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو به نمایندگی از آحاد مردم این حوزه انتخابیه، جهت جلب دوباره‌ی اعتماد مردم و احیای جمهوریت، خواستار پیگیری فوری و جدی طرح شفافیت آرای نمایندگان هستیم و همچنین به عنوان قدم اول و برای اثبات حسن نیت، از آقایان بیگی، پزشکیان، فرهنگی، متفکرآزاد، منادی و میرتاج‌الدینی خواستار شفافیت داوطلبانه‌ی رای‌شان در انتخابات هیئت رئیسه‌ی مجلس هستیم.

و من الله توفیق

انجمن اسلامی دانشجویان دفتر تحکیم وحدت دانشگاه تبریز

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز

بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی سهند

بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان تبریز

نظرات

آذربایجان وپیرامون-در انتظار بهار
IR

سلام شفافیت یاغیر شفافیت در رای این نماد ظاهرسازی است البته بدک نیست اما نهج البلاغه می فرماید بیت المال را درست تقسیم کنید امروز نیز باید بیت المال از دولتی رانتی بنیادی محسوس نامحسوس و...باید باهم تجمیع وبرحسب آمار واقعی نه اعلامی جمعیت هراستان وشهر تخصیص تقسیم شود