تبریزبیدار
چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ۲۲:۳۹:۳۱ شناسه خبر : ۱۰۷۹۷۵۵

دانشجویان بسیجی آذربایجان‌شرقی تاکید کردند:

حضور افراد با شائبه ارتباط با فساد در مناصب و جایگاه‌های مختلف مدیریتی قابل تأمل است

دانشجویان بسیجی آذربایجان‌شرقی طی بیانیه ای تاکید کردند:حضور افراد با شائبه ارتباط با فساد در مناصب و جایگاه‌های مختلف مدیریتی در طول سالیان متمادی و مسوولیت‌های فعلی آنان نکته قابل تأملی است که امکان ایجاد رانت، نفوذ و فساد را در حوزه‌های گوناگون کشور متصور می‌سازد.

به گزارش تبریز بیدار ، در پی بازداشت شهرام دبیری رئیس شورای شهر تبریز، شورای مرکزی بسیج دانشجویی دانشگاه‌های بزرگ تبریز، با صدور بیانیه‌ای خواستار رسیدگی دقیق به اتهامات وارده و شفاف‌‌سازی آن در افکار عمومی شد.

 متن بیانیه به شرح ذیل است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم

امروز کشور ما نیازمند فضایی است که در آن همه اقشار جامعه از صحت و سلامت ارتباطات حکومتی، امانت و صداقت متصدیان امور مطمئن بوده و احساس امنیت و آرامش نمایند. اگر دست مفسدان و سوءاستفاده‌کنندگان از امکانات بیت‌المال قطع نشود و اگر امتیازطلبان و زیاده‌خواهان پرادعا و انحصارجو طرد نشوند، همه احساس ناامنی و نومیدی خواهند کرد.

در چنین فضایی، احضار و بازداشت چندین تن از مدیران ارشد شهرداری و شورای شهر تبریز در دوره‌های متوالی اخیر از جمله رئیس شورای شهر، تعدادی از اعضای شورای شهر و شهردار سابق تبریز و جمعی از مدیران ارشد و شهرداران مناطق فعلی تبریز در رابطه با شائبه فساد، خبری خوش از بُعد مبارزه با فساد اقتصادی و برخورد با دانه درشت‌ها اما بهت‌آور برای خطه فساد ستیز و عدالت‌خواه آذربایجان است. 

به واقع جای تعجب است، در برهه‌ای که دشمن سنگین‌ترین تحریم‌ها را بر ملت مقاوم ایران اعمال نموده و مردم تحت فشار اقتصادی و معیشتی می‌باشند، نهادهایی همچون شورای شهر و شهرداری که می‌بایست خط مقدم خدمت‌رسانی به مردم باشند و نفرات پاکدست با روحیه جهادی به‌دنبال حل مسائل مردم باشند، وقایعی از این دست اتفاق می‌افتد و موجبات یأس و بدبینی مردم به نظام و انقلاب را مهیا می‌سازد.

برای بسیاری از مردم سوال است که چگونه افرادی که شائبه فساد در موردشان وجود دارد در سال‌های متمادی در مسوولیت‌های مهم و تاثیرگذاری در سطح استان و کشور فعالیت نموده‌اند؟! 

حضور افراد با شائبه ارتباط با فساد در مناصب و جایگاه‌های مختلف مدیریتی در طول سالیان متمادی و مسوولیت‌های فعلی آنان نکته قابل تأملی است که امکان ایجاد رانت، نفوذ و فساد را در حوزه‌های گوناگون کشور متصور می‌سازد و ضرورت تحقیق و تفحص گسترده پیرامون نکته ذکر شده توسط دستگاه‌های مسوول را کاملا ضروری می‌سازد.

مسوولان و کارگزاران حکومت در نهادها و دستگاه‌های مختلف بدانند، مردمی که با تمام وجود سختی‌های ناشی از مشکلات اقتصادی را تحمل می‌کنند، وجود فساد در این مراکز مهم را بر نخواهند تابید. 

بر این اساس، شورای مرکزی بسیج دانشجویی دانشگاه‌های بزرگ تبریز ضمن تشکر از دستگاه قضایی و سازمان اطلاعات سپاه بابت ورود به این مسئله مهم، از ریاست محترم قوه قضائیه، رئیس‌کل دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب استان و سازمان اطلاعات مصرانه انتظار دارد ضمن رسیدگی دقیق به اتهامات وارده و شفاف‌‌سازی آن در افکار عمومی، از اعمال نفوذ صاحبان قدرت و ثروت در روند دادرسی جلوگیری نموده و مُرّ قانون و عدالت علوی را در مورد ایشان اجرا نمایند و در این راستا اطلاع‌رسانی مکفی و به‌موقع را حق ملت بزرگوار ایران می‌داند.

در پایان متذکر می‌شود، بسیج دانشجویی به‌عنوان فرزندان انقلاب و ملت این روند را تا سرانجام احقاق حقوق از دست رفته پیگیری خواهند کرد.

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته

بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد تبریز

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور تبریز

بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی سهند تبریز

بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

بسیج دانشجویی دانشگاه هنر اسلامی تبریز

بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان آذربایجان‌شرقی

بسیج دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای استان آذربایجان‌شرقی

بسیج دانشجویی دانشگاه علمی و کاربردی استان آذربایجان‌شرقی