تبریزبیدار
شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ۰۷:۴۰:۰۷ شناسه خبر : ۱۰۷۹۷۷۹

واکنش اعضای شورای شهر به بازداشت شهرام دبیری؛

جهت حرمت به افکار عمومی، استعفا دهید / دستگاه قضایی با لحاظ عدل و انصاف پرونده را به سرانجام برساند

بیانیه جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر تبریز در خصوص بازداشت های اخیر از جمله بازداشت شهرام دبیری رئیس شورای شهر آمده است: اشخاص بازداشت شده که با قید وثیقه آزاد شده اند، در راستای حرمت نهادن به افکار عمومی از سمت های خود استعفا دهند.

به گزارش تبریز بیدار ، جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر تبریز در خصوص بازداشت های اخیر از جمله بازداشت شهرام دبیری رئیس این شورا بیانیه ای به شرح ذیل صادر کردند: 


بسم الله الرحمان الرحیم
همانطور که شهروندان فهیم تبریز آگاهی دارند، با دستگیری و صدور احکام قطعی محکومیت تعدادی از مدیران، کارمندان، پیمانکاران واعضای دوره چهارم شورای شهر مسجل گردید که در مجموعه مدیریت شهری تبریز فساد مالی رخ داده است.

به طوری که هنوز مدیریت شهری و شهروندان تبریزی از آثار زیانبار وقوع تخلفات مذکور رهایی پیدا نکرده اند که شاهد براین مدعا بازداشت های اخیر تعدادی از مدیران شهرداری و ریاست شورای شهر تبریز است.

ضمن اظهار تاسف از بابت اتفاقات اخیر که موجب جریحه دار شدن افکار عمومی و کاهش سرمایه های اجتماعی و مخدوش شدن اعتبار شورا وشهرداری شده و از طرفی بارقه امیدی در مبارزه با فساد؛ بدون توجه به مقام و منصب افراد را در قلب ها روشن نموده است؛ لذا برخود وظیفه می دانیم از قضات عالی مقام، مسئولین محترم قوه قضائیه و فرزندان شجاع ملت در سازمان اطلاعات سپاه تشکر نماییم و در عین حال تقاضا داریم به منظور افزایش اعتماد عمومی، بدون توجه به حواشی، با دقت و جدیت و با لحاظ عدالت و انصاف، هرچه سریع تر این پرونده را به سرانجام رسانده و نتیجه نهایی آن را در اختیار افکار عمومی قرار دهند.

همچنین به منظور حرمت نهادن به افکار عمومی و برای ارج گزاردن به حقوق شهروندان و با لحاظ این که در مظان اتهام قرار گرفتن مدیران شهری در اذهان عمومی آثار زیانبار شدیدی دارد لذا انتظار می رود:

۱. اشخاص بازداشت شده که با قید وثیقه آزاد شده اند، در راستای حرمت نهادن به افکار عمومی از سمت های خود استعفا دهند تا بیشتر ازاین به سرمایه های اجتماعی و اعتماد عمومی لطمه وارد نشود.

۲. هیأت حل اختلاف استان با تسریع در تشکیل جلسه، نسبت به موضوع رسیدگی واتخاذ تصمیم نماید، چنانکه در دوره های قبل اقدامات مشابه انجام گرفته است.

۳. شهردار تبریز نسبت به انتخاب مدیران مجرب و پاکدست، از میان کارکنان زحمتکش شهرداری که تا به حال این افراد به جهت توصیه های نابجای افراد ذی نفوذ فاقد صلاحیت، مورد بی مهری قرار گرفته اند، اقدام نماید.

در آخر تاکید می نماییم ما امضا کنندگان این بیانیه در راستای صیانت از آرا و اعتماد شما مردم فهیم تبریز تا حصول نتیجه نهایی مطالبات به حق شما را پیگیری خواهیم کرد. ۱۳۹۹/۳/۱۶

محمدباقربهشتی
محمدحسن اسوتچی
شکور اکبرنژاد
عبدالله تقی پور
فرج محمد قلیزاده