تبریزبیدار
جمعه ۶ تیر ۱۳۹۹ ۱۵:۵۳:۱۵ شناسه خبر : ۱۰۷۹۹۵۷

امام جمعه تبریز مطرح کرد؛

گرانی چرا تا این حد؟ / تبریز پیشقدم در خراب کردن موزه!

نماز عبادی سیاسی جمعه تبریز ظهر امروز به امامت حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم در محل مصلی اعظم امام(ره) این شهر با رعایت دستورالعمل های بهداشتی برگزار شد.

به گزارش تبریز بیدار ،  حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمد علی آل هاشم در خطبه های نماز جمعه تبریز ضمن تاکید بر عدالت اجتماعی اظهار داشت: موفقیت هر نظام اجتماعی در گرو عدالت است. حقیقت و هویت ما عدالت خواهی است، اگر به دنبال عدالت خواهی نباشیم جمهوری اسلامی تحقق پیدا نمی کند، چون لازمه شکل گیری جامعه اسلامی عدالت است.

خطیب جمعه تبریز تصریح کرد: هدف حکومت حضرت ولی عصر(عج) در آخر الزمان هم همین عدالت است.

تخریب موزه در تبریز

وی ضمن انتقاد از تصمیم سازان فرهنگی تبریز گفت: در تبریز به جای ساخت موزه، در تخریب موزه پیشقدم می شوند.

لزوم الگوپذیری متولیان فرهنگی از شهید بهشتی

امام جمعه تبریز با گرامیداشت شهادت شهید بهشتی و هفته قوه قضائیه گفت: یکی از افرادی که بعد از تشکیل حکومت اسلامی در عدالت قضایی قدم برداشت شهید بهشتی می باشد. یکی از الزامات شهید بهشتی، انجام کار بصورت گروهی و تشکیلاتی بود، مسئولین فرهنگی باید آثار شهید بهشتی و تفکرات او را به نمایش بگذارند.

وی خاطر نشان کرد: این شهید دارای علم بود، اتکا به نفس داشت و در نهایت دارای عقل بود. یکی دیگر از ویژگی های این شهید قدرت جمع بندی بود.

حجت الاسلام آل هاشم با اشاره به هفته مبارزه با مواد مخدر بیان داشت:  در سال گذشته ۹۵۰ تن مواد مخدر در کشور کشف شده است. پدر و مادرها فرزندان خود را کنترل کنند تا به دام مواد مخدر نیفتند.

قطعی آب و برق

وی با اشاره به هفته صرفه جویی در مصرف انرژی گفت: ضمن اینکه مردم باید در مصرف انرژی صرفه جویی کنند، مسئولین آب و برق هم قطعی های احتمالی را زودتر اطلاع رسانی کنند تا مردم با مشکل مواجه نشوند.

حقوق بشر آمریکایی

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در ادامه به افشای حقوق بشر آمریکایی پرداخته و افزود: ایران خاطرات تلخ و دردناکی از آمریکا دارد، از شهادت ۲۹۰ نفر از مسافران هواپیما تا تلاش برای کودتا علیه انقلاب و مسلح کردن ضد انقلاب ها.

وی گفت: امروز مخالفت آمریکا با ایران اصلا مساله هسته ای نیست، مخالفت آنها به این دلیل است که چون ملت ایران گفته آمریکا نمی تواند هیچ غلطی بکند.

حجت الاسلام آل هاشم به حادثه ترور آیت الله خامنه ای در تیرماه سال 60 اشاره کرده و اظهار داشت: خواست خداوند بود که مقام معظم رهبری از حادثه ترور نجات یابند تا هدایت مسلمانان جهان را به عهده بگیرند.

گرانی چرا تا این حد؟

امام جمعه تبریز با انتقاد از وضعیت گرانی در جامعه گفت: شاهد وضعیت افسار گسیخته بازار هستیم که نقد های بسیاری را در پیش مردم و رسانه ها داشتیم و شرایط سخت شده است.

وی با طرح این سوال که چرا گرانی تا این حد؟ افزود: در ماه های اخیر موجی از گرانی ها اتفاق افتاده است، ارز، طلا، خودرو و لبنیات گران شده است و شرایط سخت کرونایی که به بخش های تولید وارد شده، موجب تشدید این گرانی ها شده است.

حجت الاسلام آل هاشم با بیان اینکه باند های مافیایی دست به کار شدند تا برای منافع باد آورده خود تلاش کنند، گفت:عدم وجود یک نظارت هوشمند و فعال و کارآمد باعث سو استفاده شده است. چطور شد پراید در یک هفته ۳۰ میلیون گران شد کجای این به تحریم ربط دارد.

ضرورت نظارت بر قیمت ها

وی افزود: دشمنان هم با ایجاد التهابات کاذب و مصنوعی در صدد تقویت و نارضایتی عمومی از حاکمیت هستند و می خواهند مردم را به خیابان ها بکشند. نقش نهادهای نظارتی و وزارت صمت در کنترل قیمت ها کجا رفته؟

خطیب جمعه تبریز تاکید کرد: مسئولان باید طوری صحبت کنند که متناقص با یکدیگر نباشد، دولت باید با هماهنگی سایر دستگاه های نظارتی، و اقدام قاطع و نظارت دقیق داشته باشد و مجلس تازه نفس که رویکرد اصلی خود را اقتصاد قرار داده است از دولت مطالبه و پیگیری کند.

وی خاطر نشان کرد: از دادستان های استان در خواست داریم به این موضوع ورود کنند و در هر موقعیتی شناسایی کنند.

حجت الاسلام آل هاشم اظهار داشت: بخشی از وظایف هم به عهده مردم است، برخی از گران‌فروشی ها در نتیجه حرص و طمع برای اندوختن و انبار کردن است اما سهم مسئولان از سهم مردم بیشتر و گسترده تر است.