تبریزبیدار
جمعه ۶ تیر ۱۳۹۹ ۱۶:۵۸:۲۹ شناسه خبر : ۱۰۷۹۹۵۸

مدیر کل تبلیغات اسلامی مطرح کرد:

مساجد و هیات ها حلال مشکلات در کرونا شدند / طلاب، دین را محدود به مسجد نکنند

حجت الاسلام شعبانی گفت: دشمن در مسئله کرونا خواست بگوید دین کهنه شده است و اتفاقا حسینیه ها، مساجد و هیئت های حسینی حلال مشکلات در کرونا شدند.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام حسن شعبانی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه تبریز ضمن اشاره به سالگرد تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی و هفته تبلیغ اظهار داشت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با توجه به اینکه بحث تبلیغ دین بر گردن علما بود، این قشر عارف در نوک پیکان حملات دشمن بود.

وی افزود: علما زحمت های زیادی کشیدند و با مظلومیت کارها را به سر انجام رساندند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی افزود: علما جزو افراد با اعتماد در جامعه هستند و مردم در کارهای اساسی با علما مشورت می کنند.

وی ادامه داد: سازمان تبلیغات اسلامی وجه همت را تبلیغ اسلام ناب قرار داده است اسلامی که محدود به حسینه ها و مساجد نیست یعنی اسلامی که عدالت طلب و مطالبه گر می باشد.

حجت الاسلام شعبانی گفت: در بحث تبلیغ بعضی رویکردها را شروع کردیم تا به طلاب جوان این رویکرد را انتقال دهیم، عالم و روحانی خودش را فقط به مسجد اختصاص ندهد مثلاً یک روستا مشکلات خود را با طلاب حل می کند. 

وی با تاکید بر نقش برجسته علما در مبارزه با بیماری کرونا گفت: دشمن در مسئله کرونا خواست بگوید دین کهنه شده است و اتفاقا حسینیه ها، مساجد و هیئت های حسینی حلال مشکلات در کرونا شدند و این ها بزرگترین افتخارات ما هستند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی با بیان اینکه تقویت نهاد علما و طلاب وظیفه همگانی است، افزود: طلاب در کشور ما از کمترین بودجه و کمترین امکانات برخوردار هستند امیدواریم مجلس جدید بتواند مشکلات را حل کند.