تبریزبیدار
یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۴۴:۱۰ شناسه خبر : ۱۰۷۹۹۷۲

فرماندار تبریز به تبریزبیدار پاسخ می دهد:

ماجرای حذف کد برخی روستاهای الحاقی چیست؟

فرماندار تبریز در گفتگو با خبرنگار ما تاکید کرد: کسی جز وزارت کشور حق اظهارنظر در ازمینه روستاهای الحاقی ندارد.

بهروز مهدوی در گفتگو با تبریز بیدار  در خصوص چرایی و چگونگی حذف کد  روستاهای الحاقی تبریز اظهار داشت: بحث بررسی روستاهای الحاقی و حذف کدها مربوط به تقسیمات کشوری است و از وظایف شورا خارج است.

فرماندار تبریز افزود: روستاهای الحاقی و غیر الحاقی کاملا مشخص هستند و تکلیفشان روشن است و این وظیفه وزارت کشور است که در این زمینه نظر بدهد و جز این کسی حق اظهارنظر در این زمینه را ندارد.

وی در پاسخ به خبرنگار ما در این باره که لطفا کامل توضیح دهید که قضیه از چه قرار است گفت: همین مقدار توضیح کافی است.

به گزارش تبریز بیدار در جلسه امروز شورای شهر تبریز فریدون بابایی اقدم تذکری در مورد حذف کد برخی روستاها مطرح کرده و گفت: ظاهرا فرمانداری نامه‌ای برای روستاهایی مانند آناخاتون، الوار و... نوشته که باید جز محلات تبریز باشند و سهلان و اوغلو را به دلیل حریم شهری از این نامه خارج کرده‌اند.

وی افزود: اگر متولی الحاق هیئت دولت است با کدام مصوبه کد ۶ روستای تبریز حذف شد؟ چرا یک بام و دو هوا انجام می‌شود و حالا این دو روستای باقی مانده را در حریم می‌دانند؟ گلایه من از همکاران شورا است که چرا شهرداری را بابت خدمات به این روستاها بازخواست می‌کنید؟

این عضو شورای شهر تبریز ادامه داد: شما از همین روستاها رای گرفتید و حالا معاونت خدمات منطقه ۷ را تهدید می‌کنید که چرا به این مناطق خدمات ارائه می‌کند؟ اگر اشتباهی صورت گرفته توسط فرمانداری وقت صورت گرفته که آنجا انتخابات برگزار کرده است تعجب من از شهرداری است که چرا سکوت کرده است.