تبریزبیدار
دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۳:۱۵:۴۱ شناسه خبر : ۱۰۷۹۹۷۶

رئیس سازمان صمت در گفتگو با تبریزبیدار:

آذربایجان شرقی رکورد دار ساخت دستگاه های تولید ماسک در کشور

به گفته رییس سازمان صمت آذربایجان شرقی این استان رکورد ساخت دستگاهای تولید ماسک کشور را در دست دارد.

حبیب امین زاده رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی در گفتگو تبریز بیدار  با اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به اینکه  آذربایجان شرقی قدمتی دیرینه  در ساخت ماشین آلات  و قطعات دارد فرآیند های اصلی ما در جهش تولید تامین ماسک های مورد نیاز کشور این بود که ماشین سازی ها را فعال کردیم که ماشین آلات تولید ماسک  را در سطح استانی و ملی طراحی و مهندسی معکوسی کرده و بتوانند خط تولید این دستگاه ها را  راه اندازی کنند.

وی افزود: توانستیم در استان ۸ واحد تولیدی دستگاه ماسک راه اندازی کنیم که علاوه بر تولید ماسک دستگاه کش زنی هم به صورت اتوماتیک انجام شود، این دستگاه ها را از اول اسفند ماه طراحی کردیم و از نیمه اول فروردین ماه راه اندازی شده است.

امین زاده ادامه داد: هم اکنون  ۳۴ دستگاه آماده سازی کرده ایم و تحویل ۱۴ استان داده ایم و پتانسیل تولید ماسک در استان هم در این راستا تولید بالا رفته است.

وی گفت: در همین زمینه  با تمهیداتی که انجام شده است  با کشورهای های همسایه توافق کرده ایم تا صادر کنیم و اکنون در فاز دوم این دستگاه ها آماده صادرات می باشد.

وی گفت: با مهندسی معکوسی که در ساخت دستگاه ها و  تجهیزات تولید ماسک در استان ما انجام شده است هم اکنون روزانه ۴۰۰ هزار عدد در این استان ماسک تولید می شود و توان بالای تولید کنندگان صادرات این محصول را هم فراهم  کرده است.