تبریزبیدار
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۹:۱۸:۳۵ شناسه خبر : ۱۰۸۰۰۰۹

در حاشیه شهر؛

روند کند مسیرگشایی در محلات 42 متری و علی بقال تبریز

رئیس کمیسیون عمران حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تبریز گفت: کمیسیون عمران از نزدیک شاهد مشکلات پروژه‌‌های عمرانی شهرداری است که سعی داریم کمبود و عدم تخصیص بودجه برای اجرای مسیرگشایی‌ها هرچه سریعتر حل شود.

به گزارش تبریز بیدار ، عبدالله‌ تقی‌پور با بیان اینکه در راستای بازدید از پروژه‌های عمرانی شهرداری، امروز از پروژه‌های شهرداری منطقه ۱۰ بازدید شد گفت: بحث مهم این بازدید پیگیری مسیر گشایی  خیابان ۴۲ متری است که تملک‌هایی نیز انجام شده اما به دلیل برخی مشکلات توپوگرافی پروژه نیمه‌کاره مانده که خواستار ارائه گزارش‌های مشاور این پروژه‌ شده ایم.

وی با اشاره به بازدید از مسیر گشایی خیابان علی‌بقال گفت: در شهر تبریز شریان شمالی جنوبی بسیار کم است و این پروژه یکی از آنها بوده که به دلیل تراکم بالای ساختمان‌ها در این منطقه اجرای مسیر گشایی بسیار مهم است.

تقی‌پور افزود: به دلیل عدم دسترسی و عدم وجود معابر برای حضور خدمات امدادی در گذشته افرادی در این محله در حادثه آتش سوزی جان خودرا از دست داده‌اند که با این مسیر گشایی عمده مشکلات محل از بین خواهد رفت.

وی با بیان اینکه سیاست ستاد بازآفرینی شهری ایجاد معابر قابل دسترسی در مناطق کم برخوردار است گفت: مشکلاتی از قبیله تامین بودجه برای تملک وجود دارد که با شرایط تورمی موجود کشور باید هرچه سریعتر نسبت به پرداخت هزینه ها اقدام شود.

رئیس کمیسیون عمران حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه شهرداری باید هرچه سریعتر نسبت به تامین مالی پروژه‌های مسیرگشایی نیمه تمام اقدام کند گفت: درصورت بلاتکلیف ماندن این مسیر‌ها در آینده برای شهرداری مشکل ساز خواهند بود.

همچنین محرم محمدزاده نائب رئیس کمیسیون عمران حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تبریز نیز در این بازدید ها با بیان اینکه هدف اعضای شورای شهر بازدید از مشکلات و فعالیت‌های عمرانی از نزدیک است گفت: در همین راستا از پروژه مسیرگشایی خیابان ۴۲ متری بازدید داشتیم که مشکلات و نیازهای پروژه مشخص گردید و کارشناسان کمیسیون نیز مواردی را متذکر شدند که مقرر شد تامین بودجه و پیگیری مشکلات از سوی کمیسیون عمران حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تبریز انجام شود.
وی با اشاره به اینکه  امروز از خیابان علی‌بقال بازدید شد گفت: درسال‌های گذشته افرادی به دلیل عدم دسترسی نهاد‌های خدمت رسان در آتش‌ سوزی جان خودرا از دست داده‌اند  که با تکمیل این مسیرگشایی کمک بسیار زیادی به رفع مشکلات این محله خواهد شد‌.

علی آجودان زاده دیگر عضو شورای اسلامی شهر تبریز نیز با اشاره به اینکه کمیسیون عمران در راستای انجام وظایف قانونی شورا در نظارت بر پروژه‌های عمرانی امروز از پروژه‌های شهرداری منطقه ۱۰ که چند پروژه مهم در حال اجرا دارد گفت: پروژه مسیرگشایی و امتداد خیابان ۴۲ متری که به دلیل برخی مشکلات تملک ۷۰ خانه مسکونی در این مسیر باقی مانده است گفت: در کمیسیون عمران این موضوع پیگیری خواهد شد تا هرچه سریعتر شاهد تکمیل و اتمام این پروژه ها باشیم‌.
وی با اشاره به پروژه مسیر گشایی خیابان علی‌بقال نیز با بیان اینکه این پروژه نیز به دلیل مشکلات مالی نیمه کاره مانده است گفت: براساس هماهنگی‌های انجام گرفته در جلسه‌ای با حضور شهردار تبریز مشکلات مالی اجرای پروژه مسیرگشایی  پیگیری و حل خواهد شد.