تبریزبیدار
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۰۶:۱۹ شناسه خبر : ۱۰۸۰۰۳۲

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان در گفتگو با تبریزبیدار:

سرداب آیت الله شهیدی توسط شهرداری پر شد / ساماندهی مزار مفاخر تبریز برای زیارت مردم

مدیر کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی از ترمیم و ساماندهی مزار مفاخر تبریز در پارک مفاخر خبر داد.

حجت الاسلام و المسلمین سید شهاب حسینی در گفتگو با تبریز بیدار  در خصوص تذکر امام جمعه تبریز نسبت به وضعیت نامناسب مزار مفاخر تبریز در پارک مفاخر اظهار داشت: در محل این مزارها در پارک مفاخر سالنی وجود دارد و قرار است آنجا را به مرکز فرهنگی تبدیل کنیم.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی بیان داشت: مزار آیت الله شهیدی، باقرخان و ... را در محل مذکور احیا خواهیم کرد.

وی در خصوص علت وضعیت نامناسب مزار آیت الله شهیدی و دیگر مفاخر تبریز گفت: شهرداری آن زمان که پارک مفاخر را احداث کرده، سردابی که آیت الله شهیدی در آنجا دفن هستند را پر کرده است و بعد روی آن سنگ گذاشته اند و سالن درست کرده اند و سالن هم با فراز و فرود مواجه شده است.

حجت الاسلام حسینی ادامه داد: الان سالن را خالی کرده ایم و قرار است مزار طوبی، باقرخان و آیت الله شهیدی و افرادی که در آن جا مدفون هستند را ساماندهی کنیم و بر مزار آن ها ضریح شیشه‌ای نصب می کنیم و عکس آن ها نصب می شود و مردم می توانند برای زیارت رفت و آمد کنند.

وی در پاسخ به سوالی در مورد نحوه فعالیت امامزاده ها در ایام کرونایی گفت: در هیچ امامزاده ای در ایام کرونا مراسم دعا خوانی برگزار نمی شود. روز پنجشنبه امام جمعه تبریز بازدیدی از امام زاده سید ابراهیم(ع) محله شتربان داشتند که در تیم چشم پزشکی مردم را رایگان ویزیت کردند و بسته معیشتی توزیع می شد.