تبریزبیدار
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ ۱۱:۴۳:۵۷ شناسه خبر : ۱۰۸۰۰۳۳

سرویس فرهنگی تبریزبیدار؛

ناگفته های مرحوم گرجستانی از بازی در نقش «شهریار»

با ایفای نقش شهریار، گویی نقش پدر خودم را بازی کردم. من از تهران برای بازی در نقش شهریار به تبریز رفته بودم و برخی از بازیگران هم آذری بودند.

به گزارش تبریز بیدار ،  روز پنجشنبه خبری کام اهالی هنر را تلخ کرد. سیروس گرجستانی، بازیگر محبوب و موفق کشورمان بر اثر سکته قلبی درگذشت.

وی که متولد بندر انزلی بود در بیشتر از 60 سریال مختلفی بازی کرده بود. درگذشت سیروس گرجستانی با اندوه بسیاری از مردم همراه شد و این شاید به خاطر خاطرات زیادی است که او در قاب تلویزیون برای مخاطب خلق کرد.

از جمله آثار درخشان برجای مانده از سیروس گرجستانی می‌توان به بازی‌اش در سریال «شهریار» اشاره کرد که در آن گرجستانی نقش شاعر پرآوازه آذربایجان و ایران با لهجه ترکی را ایفا می‌کرد.

خودش درباره این نقش گفته: «من گزینه اول و آخر برای ایفای نقش شهریار بودم. برای اینکه به استاد شهریار به لحاظ ظاهری نزدیک شوم، گریم سختی روی من انجام می‌شد. شهریار یکی از بزرگترین شعرای ایران است و به همین دلیل شخصیتش برای من جذاب بود. هر چه بیشتر درباره او مطالعه می‌کردم، بیشتر به او جذب می‌شدم. کارگردان هم کاست‌هایی به من راجع به استاد داد که آن‌ها را گوش کردم. جالب اینکه وقتی درباره استاد شهریار مطالعه کردم، متوجه شدم که او شباهت عجیبی به لحاظ فیزیکی، راه رفتن، نوع نگاه و گویش با پدر من دارد. این‌گونه بود که بیشتر از قبل مجذوبش شدم. با ایفای نقش شهریار، گویی نقش پدر خودم را بازی کردم. من از تهران برای بازی در نقش شهریار به تبریز رفته بودم و برخی از بازیگران هم آذری بودند. وقتی با الهام از پدرم یکسری کارها را انجام می‌دادم، برای آن‌ها عجیب بود و می‌گفتند که شهریار هم دقیقاً همین کارها را انجام می‌داد.»