تبریزبیدار
چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۳۲:۵۵ شناسه خبر : ۱۰۸۰۰۸۸

قائم مقام کمیته امداد آذربایجان شرقی:

امسال به طور متوسط روزانه هشت مددجوی استان صاحب شغل شدند

قائم مقام کمیته امداد استان آذربایجان شرقی به تشریح عملکرد حوزه اشتغال این نهاد در سه ماهه نخست سالجاری پرداخت.

به گزارش تبریز بیدار ، غلامعلی ملامهدی توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت را مهمترین برنامه کمیته امداد در سال‌های اخیر عنوان کرد و افزود: در سه ماهه نخست سالجاری ۱۶۸ میلیارد ریال  تسهیلات اشتغال پرداخت و ۷۴۹ فرصت شغلی برای مددجویان ایجاد شد که به طور متوسط روزانه هشت شغل را شامل می شود.

وی افزود: از این تعداد فرصت های شغلی ایجاد شده ۵۴۳ مورد از طریق پرداخت وام و ۲۰۶ مورد توسط کاریابی ها برای مددجویان تحت حمایت ایجاد شده است.

قائم مقام کمیته امداد آذربایجان شرقی با بیان اینکه ایجاد اشتغال برای مددجویان از کارآمدترین ابزارها برای توانمندسازی است، گفت: تاکنون اقدامات بسیار خوبی برای اشتغال مددجویان انجام شده و با توجه به مشکلات اقتصادی کشور، برای توسعه این روند نیازمند برنامه‌های موثرتری هستیم.

وی کمیته امداد را پیشتاز در تولید اشتغال، تامین معیشت و ترویج مسائل فرهنگی و دینی در جامعه دانست و گفت: در سال‌های گذشته شاهد بوده‌ایم که خانواده‌های زیادی با کمک کمیته امداد به خوداتکایی و توانمندسازی رسیده‌اند.

ملامهدی گفت: با همراهی و هم افزایی بین مسئولین و دستگاه‌های اجرایی، سطح اعتماد عمومی به فعالیت‌های اثربخش کمیته امداد در حوزه فقرزدایی ارتقا یافته است.

قائم مقام کمیته امداد آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد: مردم نیک اندیش استان می توانند کمک های نقدی خود به نیازمندان را بصورت غیرحضوری از طریق شماره گیری کد #۰۴۱*۸۸۷۷* با تلفن همراه خود پرداخت کنند.