تبریزبیدار
پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹ ۲۱:۰۴:۲۲ شناسه خبر : ۱۰۸۰۱۰۰

مطالبه عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از اهالی سینما؛

فریاد فساد ستیزی در ماشین سازی تبریز را به تصویر بکشید

سعید جلیلی با اشاره به فریادت فساد ستیزی در واگذاری ماشین سازی تبریز به فرد نااهل خطاب به اهالی سینما گفت: شما می توانید این مشکلات را با زبان هنر در قالب فیلم سینمایی و مستند، به تصویر بکشید.

به گزارش تبریز بیدار ، سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در دومین نشست از سلسله نشست‌های تخصصی – مشورتی دولت سایه با جمعی از هنرمندان جوان عرصه سینما به ‌تصویر کشیدن خصوصی‌سازی در موضوعاتی مثل هپکو، ماشین‌سازی تبریز، آذراب و دشت مغان در سینما را مانع تکرار چنین اشتباهات بزرگی دانست.

وی در این باره با ذکر یک مثال از پیگیری و تصحیح روند کشور توسط دانشجویان دانشگاه سهند تبریز تصریح کرد: پیش از این جلسه، جلسه‌ای با دانشجویان دانشگاه سهند داشتیم که در آن گزارشی از فعالیت‌های دانشجویی ضدفساد ارائه شد. این دانشجویان همت کردند و مشکلات عدیده خصوصی سازی ماشین سازی تبریز را فریاد زدند.

وی افزود: سرمایه‌ای نزدیک به چند هزار میلیارد به فردی واگذار شده بود که اهلیت این کار را نداشت؛ دانشجویان تا آخرین لحظه، این مسئله را پیگیری کردند و قوه‌قضائیه نیز او را خلع ید کرد و تلاششان به ثمر نشست.

نماینده رهبرانقلاب در شورایعالی امنیت ملی در همین رابطه افزود: طبیعتا جنس موضع‌گیری و اعتراض امثال بنده در این موارد، با جنس اعتراض اهالی هنر متفاوت است. شما می توانید این مشکلات را با زبان هنر در قالب فیلم سینمایی و مستند، به تصویر بکشید و فضای رسانه‌ای را به نفع مردم تغییر دهید. مشکلات اخیر در خصوصی سازی چند شرکتی که ذکر شد، یکی از مصادیق مناسب جهت ورود اهالی سینما به این مسائل است تا به اصلاح روند بپردازند.

گفتنی است شرکت صنعتی ماشین سازی تبریز از نخستین واحدهای صنعتی مادر ایران محسوب می شود، که در سال های اخیر به دلیل واگذاری غیراصولی به فرد غیراهل با مشکلات اساسی در مدیریت و تولید مواجه شد که با ورود قوه قضائیه از فرخزااد مالک قبلی بازستانده شد.

امروز نیز بر اساس مصوبه هیات وزیران مالکیت گروه ماشین سازی تبریز به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ازای بدهی ۳۲ هزار میلیارد تومانی دولت به وزارت متبوع واکذار شد.